T, 26.09.2023

Ära siis unusta! Looduses viibides hoia teiste inimestega distantsi ja käitu vastutustundlikult

Kristina Kostap
, kodustiil.postimees.ee toimetaja
Facebook
Comments
Eriolukorra reeglitest kinnipidamist kontrollib politsei on koos abijõududega, sealhulgas Keskkonnainspektsiooni inspektoritega.
Eriolukorra reeglitest kinnipidamist kontrollib politsei on koos abijõududega, sealhulgas Keskkonnainspektsiooni inspektoritega. Foto: Arvo Meeks

Eriolukorra reeglitest tuleb kinni pidada ka looduses liikujail. Tähtis on säästa nii üksteise tervist kui ka loodust.

Kevadised ilmad ja tubase meelelahutuse ahenenud võimalused on toonud üha rohkem inimesi loodusesse.  Keskkonnaminister Rene Kokk tuletab inimestele meelde, et  metsa- ja matkaradade vastutustundlik kasutamine on hetkel olulisem kui kunagi varem.

«Üks asi on viiruse levimise vähendamiseks vajalik distantsihoidmine teiste inimestega, aga tähtis on ka looduse säästmine – linnud on alustanud pesitsemist ja paljudel loomadel on pulmaaeg. Käitugem looduses väärikalt,» lausus Rene Kokk.

Eriolukorra reeglitest kinnipidamist kontrollib politsei koos abijõududega, sealhulgas keskkonnainspektsiooni inspektoritega. Eeskätt patrullitakse matkaradadel ja puhkealadel, kuhu võib koguneda rahvast tihedamalt, kui praegustes eriolukorra tingimustes lubatud. Sama probleem võib olla veekogudel kalastajatega. Inspektorid juhivad inimeste tähelepanu liikumispiirangule ja vajadusele hoida turvalist distantsi, ühtlasi jälgivad heakorda ja tuleohtust looduses.

«Oleme juba paar päeva paralleelselt tavatööga kontrollinud populaarsemaid ja käidavamaid kohti looduses. Senise kontrolli põhjal võib öelda, et inimesed on üsna mõistlikud – teavad piiranguid ja peavad nendest ka kinni. Loodetavasti saame öelda sedasama nädalavahetusel, kui liikvel on rohkem rahvast,» ütles keskkonnainspektsiooni peadirektor Olav Avarsalu.

RMK ja keskkonnaamet on soovitanud avastada uusi ja inimtühje paiku, eriti tasub uurida RMK matkatee võimalusi.

Rusikareeglid ohutuks looduses liikumiseks on:

  • mõtle oma retk põhjalikult läbi ja leia loodusest inimtühi koht
  • võta kaasa laetud telefon ja veepudel
  • liigu looduses üksi, kahekesi või koos perega
  • hoia teistest inimestest vähemalt kahe meetri kaugusele
  • võta oma prügi loodusest tulles kaasa
  • kui parklas on üle 10 auto, sõida edasi
  • Juhiseid targaks loodusekülastuseks leiab SIIT.
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles