E, 5.06.2023

Jahe ilm ja eriolukord võivad tuua hiliskevadise korterivarguste laine

Kodu.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments
Tühjad linnakorterid on ahvatlevaks sihtmärgiks.
Tühjad linnakorterid on ahvatlevaks sihtmärgiks. Foto: Shutterstock

Jahedad ilmad koos eriolukorraga võivad hiliskevadel tuua korterivarguste laine, näitab turvafirma Rapid Security varavastaste kuritegude analüüsist. 

«Märtsis kasvab tavaliselt suvilavarguste hulk hüppeliselt, sest inimestel on argitarbed ja tehnika juba suvilas, aga ise elavad veel poole kohaga linnas,» selgitas turvaekspert ja Rapid Security juhataja Vallo Põldma.

«Tänavu oli sellist pendeldamist vähem ja inimesed eelistavad ilmselt esimestel soojadel nädalatel ühekorraga maakodudesse sisse kolida.»

Põldma kinnitusel võib see aga tähendada hulga linnakorterite äkilist tühjaksjäämist, mis ilmselt ahvatleb korterivargaid. «Linnast välja kolimise aegu on korterivarguste kõrghooaeg nagunii, äkiline tühjenemine võib seda tänavu võimendada,» täpsustas ta.

Suvilavarguste kõrghooaeg saabub tavaliselt juunis-juulis, kui vargad ei sihi tühje suvilaid, vaid üritavad pererahva magades või eemalviibides hoovist või lukustamata uksest-aknast kaasa haarata rahakotte, olmeelektroonikat või väiksemat tehnikat. 

Põldma rõhutas, et valvekoera järel tõhusaim kaitse murdvaraste vastu on nähtav ja toimiv videovalvesüsteem. «Murdvargad valivad ohvreid - üle 98 protsenti sisse murtud korteritest on ilma videovalve või signalisatsioonita,» rõhutas ta

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles