Kui äädikat pole käepärast, keeda veekeedukannus tsitrusekoori ning lase peale keema minekut segul tund aega kannus seista.
Kroomitud kraanisegistid saab säravaks, kui tühjaks pigistatud sidrunilõiguga need üle hõõruda. Pottide-pannide puhastamiseks puista lõik enne nühkima hakkamist sooda või soolaga üle.
Tühjakspigistatud sidrunilõike saab kasutada ka külmkapist halbade lõhnade eemaldamiseks. Lihtsalt viska need külmkappi ning nad imevad ebameeldivad odöörid endasse.
Leota apelsinikoori keevas vees, eemalda koored kurnamise teel, lisa paar tilka nõudepesuvahendit või vedelseepi ning kasuta saadud segu aiataimedel. See peletab eemale teod ning nälkjad, mõjudes halvasti ka sipelgatele.
Kui sinu enda või naabrite kass kipub su aias valedes kohtades sirtsutamas käima, siis puista tsitrusekoori kohtadesse, kus sa kiisut näha ei soovi. Kassidele nimelt ei meeldi tsitruste lõhn.
13. Kleepuvate jääkide eemaldi
Teibi ja muud kleepuvate asjade eemaldamisest pindadele jäävaid kleepjaid jääke saab hästi eemaldada, kui tsitrusekoorega kohta hõõruda.
14. Pruuni suhkru pehmena hoidja
Pane tükike tsitrusekoort samasse topsi, milles hoiustad pruuni suhkrut, et hoida seda pehmena ning vältida kõvaks minemist.
Kui ühtki sääsepeletusvahendit käepärast pole, ent pinisejad siiski tüütavad, hõõru oma nahka tsitruse koore välispidise küljega. Seal olevad õlid peletavad sääsed su nahalt.
Tahad oma oliiviõli järgmisele tasemele viia? Riivi tsitrusekoore pealmine värviline osa maha ning lisa seda umbes kolme teelusikajagu tassi õli kohta. Säilita saadud segu paari nädala jooksul, aeg-ajalt raputades. Seejärel kurna kooretükid õlist välja ning kasuta tsitrusemaitselist õli kõigis toitudes, kus tavalist oliiviõli kasutaksid, et lisada neile mõnusat maitset.