Üllatusena või mitte, aga tänaseks on ilmselt suur osa äridest avastanud, et kaugtöö on tõepoolest võimalik ja isegi koosolekul osalemiseks ei pea metsatalust välja sõitma. Kas sellised arusaamade muutused on kooskõlas sellega, mida me kinnisvaraturul viimastel aastatel kuulnud oleme?
Paljuräägitud minikortereid on meediapildis kajastatud kui tõelist «tuleviku kodu». Vähe pinda, vähe asju, kodus käid ainult magamas, ülejäänud aja rokid tööl ja kohvikutes. Aga mis siis, kui äkki selgub, et polegi kuhugi minna ja peadki kuude kaupa olema kodus ehk ruumis, mille pindala on umbes 15 ruutmeetrit?
Mõistagi pole see maailma lõpp, vaid eluliste valikute küsimus ja kindlasti võib väikese pindala juures positiivset külge otsida näiteks madalatest kommunaalkuludest, kui hoone energiaklass ja ehituskvaliteet seda samuti toetavad. Minikorterite ostmine pole kindlasti «vales suunas jooksmine» olnud, sest viimasele kümnekonnale aastale tagasi mõeldes tuleb nentida, et valdavas osas planeeringutes ruutmeetritega tõepoolest ei priisata. Vaikselt, kuid kindlalt on nö standardiks kujunenud, et kahetoaline korter tähendab umbes 40 ruutmeetrist pinda, kolmetoaline korter 60 ruutmeetrist ja neljatoaline korter 80 ruutmeetrist pindala. On raske ette näha, et siin midagi muutuks. Selleks peab elanikkonna jõukus ja sündivus kasvama oluliselt, et suureneks nõudlus avarate elamispindade järele.
Eriolukord ja tervisekriis on kestnud liiga lühikest aega selleks, et inimloomuses, arendajate äriplaanides ja elukeskondade valikus oleksid tekkinud drastilised muutused. Selle põhjal, et mobiilse interneti tarbimine maapiirkondades on kasvanud eriolukorra tingimustes, ei maksa teha veel kaugeleulatuvaid järeldusi kinnisvaraturu arengute suhtes.