Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tallinna botaanikaaia kasvuhooneid saab nüüd külastada nii reaalselt kui virtuaalselt

Tallinna botaanikaaed. FOTO: Sander Ilvest

Alates 18. maist on taas avatud botaanikaaia kasvuhooned. Kuigi kasvuhoonekompleksi keskses osas – palmimajas – käivad renoveerimistööd, on külastajad oodatud troopika-, lähistroopika- ning kuivalembeste taimede majja.

Nende külastamisel tasub siiski meeles pidada, et kasvuhoonetes valitsevad eritingimused: lähtuvalt taimede kasvunõuetest tavapärasest kõrgem õhuniiskus ja temperatuur ning piiratud on ka õhuvahetus väliskeskkonnaga. Seetõttu tasub Terviseameti soovitusi erinõuete osas eriti hoolega järgida. Kasvuhoones võib korraga viibida maksimaalselt kümme inimest ja tuleb hoida inimestevahelist distantsi.

Kes aga soovib kindla peale turvalainel püsida, saab nüüdsest kasvuhooneid külastada virtuaalselt botaanikaaia kodulehel. Virtuaaltuuriga on seotud ka audiogiid: tähistatud on kasvuhoonete tähtsamad ja efektsemad taimed ning neist jutustab lähemalt metoodik Urmas Laansoo.

Botaanikaaia väliterritoorium ja kassa on avatud iga päev kell 10.00–19.00, kasvuhooned 11.00–19.00. Sissepääs tavahinnaga.

Tagasi üles
Back