P, 1.10.2023

Eesti populaarses kuurortlinnas on suvekorterid otsakorral

Kodu.postimees.ee
Facebook
Comments
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Pexels / CC0 Licence

Varase suve ja reisipiirangute tõttu on Pärnu suvekorterid juba suuresti välja üüritud ning suvituskodu leidmine raske, selgub LVM Kinnisvara praktikast. 

«Inimeste kavatsus tänavu rohkem kodumaal puhata on selgesti näha. Pärnu suvekorterid on praeguseks suuresti võetud, selle taga on Eesti ja Soome inimesed, sest ka Soomega on liiklus taastunud,» selgitas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. 

Kuigi suvituskorteri otsija eeldab praegu väga head pakkumist, pole see enam tõenäoline, sest varem kardetud ülepakkumist pole saabunud. «Kes sügaval koroonakriisi ajal kokkuleppe tegi, sai paremad hinnad, aga praegu mingeid sooduspakkumisi pole,» rõhutas Saksing.

«Tänavu algas Pärnus suvi varem, inimesed saabusid juba mais, merevesi on praeguseks 22 kraadi. Mõned suvituskorterid on antud pikaajalisele üürile ja teised on aktiivses kasutuses,» lisas ta. 

Tüüpiline Pärnu suvekorter on Saksingu kinnitusel kahetoaline rõduga korter rannarajoonis. Tänavune erandlik aasta on ootamatult elavdanud ka selliste korterite ostu-müügitehinguid, näiteks mai lõpupäevadel müüdi viimane vaba korter uues rannarajooni kortermajas Tiiru tänaval.

«Pered, kes on pikalt mõelnud Pärnusse suvekorteri ostmisest, on ilmselt raskendatud reisimise tõttu hakanud nüüd plaane teoks tegema,» märkis Saksing. 

Teine suur ostjaskond on Saksingu kinnitusel soomlased, sageli ka noored pensionärid, kes veedavad kogu soojema aja Pärnus.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles