Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tartus majja löönud välk tekitas tuhandeid eurosid kahju

Kahjustatud konstruktsioon. FOTO: PZU Kindlustus

Juunikuus tekitas äike Tartu elumajas põlengu, mis tänu päästjate kiirele sekkumisele sai kiiresti kustutatud, kuid hoone sai märkimisväärselt kahjustada.

20. juunil tegi pikne hävitustööd Tartus Supilinnas asuvas majas. Välgulöögist süttisid katusekonstruktsioonid, mille kohale rutanud päästjad kustutasid. Kahjustada said nii hoone kui ka üks korter.

Majas asuva korteri kahju suurus oli ligi 2000 eurot, millele lisandub hoone katuse remondikulu. Hoone katuseplekk sai kahjustada, kuna päästjad pidid põlengu kiirelt kontrolli alla saamiseks selle avama.

«Õnneks suudeti tulele kiiresti piir panna ja tõsisemaid tagajärgi vältida. Suvel teeb äike sageli kahju, mille ennetamiseks tasub paigalda hoonele piksekaitse. Äikese ajal tuleb uksed-aknad sulgeda, samuti eemaldada kodumasinad, arvutid, ruuterid ja muu tehnika vooluvõrgust ning tõmmata seinast välja interneti- ja TV-kaablid. Kindlasti tasub seda teha ka siis, kui pikemalt kodust ära olete, sest muutliku ilmaga võib äike kiiresti tekkida,» ütles PZU varakahjude grupi juht Marge Habakukk.

Äikese korral on tavaliselt palju elektrikatkestusi, mis võivad kaasa tuua voolukatkestusi ja -kõikumisi, mis mõjuvad halvasti kodutehnikale ning elektrist sõltuvatele kütteseadmetele nagu näiteks soojuspumbad. Üheks võimaluseks vähendada äikesest tekkivaid kahjusid on paigaldada oma majale rikkevoolukaitse.

Lisaks soovitab päästeamet äikese ajal mitte avada veekraani, kuna vesi on hea elektrijuht, ning mitte teha ahju ega pliidi alla tuld, kus suitsuosakesed toimivad piksevardana.

Tagasi üles
Back