TEEME SELGEKS Kas väike korteriühistu peab esitama majandusaasta aruande?

Kodu.postimees.ee
Copy
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

Lähenev majandusaruande esitamise tähtaeg (31.oktoober) on tekitanud mitmetes pisikestes korteriühistustes muret. Kas ka nelja või kahe korteriga ühistu peab ikka aruande esitama?

Eesti Korteriühistute Liidu õigusosakonna juhataja Urmas Mardi sõnul on korteriomandi- ja korteriühistuseaduses eraldi regulatsioon korteriühistutele, kus korteriomandite arv ei ole suurem kui kümme või kui kõik korteriomandid kuuluvad ühele isikule.

«Kuni 10 korteriga maja korteriühistul ei pea olema juhatust. Juhatuse puudumise korral juhivad ja esindavad korteriomanikud korteriühistut ühiselt,» märkis Mardi.

«Kui juhatust valitud pole ning kõik omanikud on otsustatud ühistut ühiselt juhtida, tuleb meeles pidada, et korteriühistu nimel tehingu tegemiseks on vaja kõigi korteriomanike nõusolekut – korteriomanikud peavad seega oma tahet tehingute tegemisel kindlasti ka väljendama. Seda kas isiklikult või esindaja kaudu,» lisas Mardi.

«Ühiselt juhitud väike korteriühistu võib pidada kassapõhist raamatupidamist ning ei pea koostama ega esitama majandusaasta aruannet. Kui aga korteriühistus, kuhu kuulub kasvõi kaks korteriomandit ning on valitud juhatus, tuleb majandusaasta aruanne seaduses ettenähtud ajal esitada – tänavu hiljemalt 31. oktoobriks,» värskendab Mardi kõigile korteriomanikele mälu.

Tagasi üles