Pealinna paneelikate hinnad on uusarenduste kõrval tardunud

Kristina Kostap
, Kodustiil.ee toimetaja
Copy
Pealinna kinnisvaraturul veavad hinnakasvu valdavalt uusarendused.
Pealinna kinnisvaraturul veavad hinnakasvu valdavalt uusarendused. Foto: Shutterstock

Pealinna nõukogudeaegsete paneelmajade korterite omanikud ei ole viimased kuud saanud hinnatõusu üle rõõmustada. Valdavalt 1971-1990 ehitatud korterite keskmine ruutmeetri tehinguhind on alates augustist püsinud 1550 euro piirimail, muutudes kuust-kuusse vaid mõne euro võrra. 

Maa-ameti andmeil oli oktoobris nimetatud elamispindade keskmine ruutmeetri tehinguhind 1543 eurot ja septembris 1545 eurot. Võrreldes möödunud aasta sama ajaga on Tallinna magalarajoonides asuvate korterite hind ligi 3 protsenti langenud. Samas on tehingute arv lausa 17 protsenti kõrgem, mis näitab siiski, et huvi paneelmaja korterite vastu ei ole kuhugi kadunud.

«Siin joonistub väga selgelt välja, et suurt hinnakasvu Tallinna elukondliku kinnisvara turul veavad peamiselt uusarendused. Uute korterite järele on jätkuvalt nõudlus kõrge ja nende eest ollakse valmis võrreldes paneelikatega maksma pea kahekordset ruutmeetri keskmist tehinguhinda,» kommenteeris kinnisvaraportaali City24.ee juhataja Karin Noppel-Kokerov.

Käesoleval aastal Tallinnas valminud korterite ruutmeetri keskmine tehinguhind oli Maa-ameti andmeil oktoobris 2939 eurot. Võrreldes perioodil 1971-1990 ehitatud korterite ruutmeetri hinnaga oli see lausa 90 protsenti kõrgem.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles