L, 30.09.2023

Vingugaasianduritele hakkavad kehtima uued paigaldusnõuded

Kristina Kostap
, Kodustiil.ee toimetaja
Facebook
Comments
Vingugaasi andurid.
Vingugaasi andurid. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium tuletab meelde, et vingugaasiandur on kohustuslik kõigis eluruumides, kus on korstnaga ühendatud gaasisea

«Alanud kütteperioodil on kohane meelde tuletada, kui karmid võivad olla vingugaasi poolt põhjustatud tagajärjed inimese elule ja tervisele ning miks on oluline ka gaasiseadme olemasolul varustada kodu vingugaasianduriga,» rääkis majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Kuigi Aasa sõnul on praegu vingugaasiandur kohustuslik neis eluruumides, kus on korstnaga ühendatud gaasiseade, on ministeerium laiendamas anduri kohustuse ulatust. Uue aasta kevadest tuleb ohutuse tagamiseks paigaldada vingugaasiandur sobivaimasse eluruumi, sõltumata küttegaasiseadme asukohast või selle põlemiskambri tehnilisest lahendusest.

Kui küttegaasiseade paikneb näiteks abiruumis, kuhu on paigaldatud ka vingugaasiandur, ei pruugi selle signaal jõuda inimesteni elu- või magamistoas. Vingugaasi näol on paraku tegemist nähtamatu mürgiga ning õigeaegne märguanne saab ära hoida kõige hullema,” selgitas Aas. 

Gaasiseadmete korrasoleku ja ohutuse eest vastutab seadme omanik. Gaasiseadmega ruumis peab olema toimiv ventilatsioon ja korralik õhu juurdevool, kuna gaasiseade vajab töötamiseks palju hapnikku. Gaasiseadmeid ja nendega seotud korstnaid ning ventilatsiooni tuleb vastavalt seadme juhistele lasta regulaarselt hooldada ja puhastada 1 kord aastas ning tervikuna kontrollida iga 4 aasta järel.

2018. aastal leidis küttegaasiseadme kasutamise nõuete rikkumise tagajärjel aset 18 õnnetusjuhtumit, milles hukkus 5 inimest. 2019. aastal leidis aset 5 õnnetusjuhtumit, milles ei hukkunud ühtegi inimest.

Tutvu ka gaasiohutuse meelespeaga kodutarbijale TTJA kodulehel!

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles