R, 24.03.2023

Stroomi rand saab nelja aasta pärast uue rannahoone

Kodu.postimees.ee
Stroomi rand saab nelja aasta pärast uue rannahoone
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Stroomi rannahoone võidutöö.
Stroomi rannahoone võidutöö. Foto: HG Arhitektuur

Tallinna linnavalitsus saatis volikokku eelnõu, millega seatakse linna omandis olevale Pelguranna tn 58 kinnisasjale hoonestusõigus – eesmärgiga ehitada sinna uus rannahoone.

Kinnisasja oluliseks osaks olevad ehitised, rannahoone, Stroomi jõulinnak, paadikuur, tualetid ja tehnovõrgud saavad hoonestusõiguse oluliseks osaks. Hoonestaja kohustub lammutama eelnimetatud hooned ning ehitama kinnisasjale rannahoone ja seda teenindavad rajatised, vastavalt arhitektuurivõistluse HG Arhitektuur võidutööle «Rannahoov».

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul korraldas Tallinna Linnaplaneerimise Amet koostöös Eesti Arhitektide Liiduga arhitektuurivõistluse Stroomi rannaalale uue kaasaegse multifunktsionaalse aastaringselt kasutatava rannahoone arhitektuurse lahenduse leidmiseks.

Stroomi rannahoone võidutöö.
Stroomi rannahoone võidutöö. Foto: HG Arhitektuur

«Stroomi rand on tõmbekeskus mitte ainult linnaosa elanikele, vaid kõigile linlastele, mistõttu peaks see pakkuma tegevusi aastaringselt. Just seetõttu sai ka võidutöö puhul kaalukeeleks arhitektuurse lahenduse multifunktsionaalsus, mis võimaldab pakkuda hooajalisi vaba aja tegevusi aastaringselt nii sise- kui ka välisruumides,» märkis Võrk. «Uus ehitatav rannahoone avab ühtlasi vaate merele ja rannapargile ning saab olema Põhja-Tallinna esindushoone, vaatamisväärsus ja maamärk.»

Arhitektuurivõistlusele saabunud kaheksast võistlustööst valis žürii parimaks HG Arhitektuuri esitatud töö, mille järgi koosneb rannahoone kompleks viiest hoovist, mis on ümbritsetud varikatusega ja hekiga. Varikatusega piiritletud ala sisse jäävad kaks 2-korruselist kohviku- ja restoraniplokki. 

Praegune, 1996. aastal ehitatud rannahoone lammutatakse. Amortiseerunud rannahoone lammutamine ja uue supelranda teenindava ehitise püstitamine on kooskõlas koostatava üldplaneeringu põhimõtetega. Tallinna Linnaplaneerimise Amet andis tänavu 28. oktoobril ka projekteerimistingimused Stroomi rannahoone püstitamiseks.

Rannahoone ehitamine toimub hoonestusõiguse alusel. Hoonestaja kohustub ehitised valmis ehitama ja vormistama ehitiste kasutusload hiljemalt nelja aasta jooksul alates hoonestusõiguse kinnistusraamatusse kandmisest.

Märksõnad
Tagasi üles