K, 27.09.2023

VIIMANE AEG! ⟩ Robotmuruniiduk tuleb külma eest tuppa viia

Kodu.postimees.ee
Facebook
Comments
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

Miinuskraadid võivad kahjustada robotmuruniidukite akusid. Seetõttu on praegu viimane aeg oma robotniiduk puhastada ning viia talveks hoiule sooja ja kuiva.

«Miinuskraadid ei tee robotniiduki akule head, mistõttu tasub veel enne talve niiduk korralikult puhastada ning viia hoiule sisetingimustesse,» räägib Husqvarna hoolduse spetsialist Aivo Smitt. Selleks tuleks robotniiduk esmalt pealülitist välja lülitada ja puhastada masin niitmisjääkidest.

«Kindlasti tasub niiduki aku enne hoiule viimist ka täis laadida, sest pikalt tühja või pooltühjana seistes võib see kahjustuda,» soovitab Smitt lisaks.

Lisaks robotniidukile peaks sisetingimustes, kuivas ja plusskraadide juures hoiustama ka masina laadimisjaama ja adapterit. «Arvestades meie kliimaolusid, võib talveks välja jätta ainult niiduki piirde- ja juhtkaabli. Nende otsi peaks aga kaitsma niiskuse eest, näiteks asetades kaabliotsad määrdeainega kaetud kilekotti või kaabliühenduste kaitsekarpi,» räägib Smitt.

Kui robotniiduki omanik ei soovi või ei oska oma masinale ise enne talve vajalikku hooldust teha või ei ole tal sobivat kohta robotniiduki hoiustamiseks, on võimalik anda masin talveks hoiule professionaalse hooldaja kätte. «See on kahtlemata lihtsam lahendus, sest professionaalsed hooldusfirmad korjavad niiduki sügisel peale, hoiustavad korralikus «talvehotellis» ning toovad kevadel tagasi täielikult hooldatuna,» soovitab Smitt.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles