K, 22.03.2023

Uuest aastast muutub gaasitarbija elu lihtsamaks

Kristina Kostap
, Kodustiil.ee toimetaja
Uuest aastast muutub gaasitarbija elu lihtsamaks
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Numbrd kaugloetaval gaasiarvestil ei pruugi olla suurenenud, gaasi hind aga küll.
Numbrd kaugloetaval gaasiarvestil ei pruugi olla suurenenud, gaasi hind aga küll. Foto: Shutterstock

Alates jaanuarist nõuab seadus, et maagaasi võrguteenuse pakkuja peab koguma kõikide gaasiga köetavate hoonete tarbimisandmed kaugloetavate arvestite abil ning tarbijal pole vaja näite enam eraldi saata. Uus süsteem võimaldab jälgida oma gaasitarbimist tunni- või päevapõhiselt. 

Adveni kliendihalduse juhi Kadri Koppeli sõnul teeb muudatus kliendi elu lihtsamaks ja gaasiarvestuse läbipaistvamaks ning täpsemaks. «Varem pidi klient ise oma näidud saatma ja andmete kogumise periood kujunes ligi 10-päevaseks, sest sageli puudus kliendil võimalus näitu fikseerida kuu viimasel päeval. Nüüd edastab mõõtesüsteem automaatselt gaasi tarbimisandmed kuu esimesest kuni viimase päevani,» selgitas ta ja lisas, et uus süsteem aitab ka täpsemat arvestust pidada.  

Gaasitarbimise arvestus hakkab muudatuse tulemusel sarnanema elektritarbimise omaga: kuupõhise arvestuse asemel saab klient edaspidi soovi korral tunni kaupa jälgida kulunud gaasi koguseid ning vastavalt sellele oma tarbimist suunata.

Eestis on kokku 26 gaasijaotusvõrku ning jaanuari alguseks tuleb võrguteenuse pakkujatel paigaldada 40–50 000 uut kaugloetavat arvestit.

Märksõnad
Tagasi üles