K, 27.09.2023

TEEME SELGEKS ⟩ Kas üürileantav korter peaks olema sisustatud

Kristina Kostap
, Kodustiil.ee vanemtoimetaja
Facebook
Comments
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

Käsiraamatu «Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?» autor ja Kinnisvarakool OÜ üürikoolituse lektor Tõnu Toompark annab nõu üüriäri teemadel.

Eesti tavatingimustes peab üürnik üürikorterit pigem ajutiseks eluasemeks. Üürnik soovib vabadust ja ta ei taha soetada mööblit, millele üürikorterist lahkumise järel ei pruugi ta kasutust leida. Seetõttu võib julgelt väita, et üürikorter peab olema sisustatud.

Järgmise küsimusena tuleb otsustada, millisel määral üürikorter sisustada. Olemas peab olema kindlasti köögimööbel ja sisseehitatud riidekapid. Samuti peaks olema olemas diivan, diivanilaud, söögilaud toolidega, voodi, telerilaud. Täiendavalt peaks olemas olema külmkapp ja pesumasin, kindlasti valgustid. Soovitavalt võiks olemas olla nõudepesumasin, teler ja tolmuimeja.

Kui eelloetletud nimekirjast on mõni üksik mööblitükk puudu, ei pruugi see osutuda teguriks, mis saab olema üürilepingu sõlmimise takistus. Kui aga olemasoleva mööbli ja muu sisustuse nimekiri kuivab liiga kokku, on üürnikul mõistlik ehk leida pisut kallima hinnaga korter, kus vajalik olemas on.

Rohkema sisustusega korter otseselt üürihinda väga ei tõsta. Küll aitab korralikult korterisisustus üürniku kiiremini leida ja seeläbi hoida korteri tühjana seismise aja ehk vakantsusemäära madalana.

Kindlasti on kusagil olemas üürnikud, kes soovivad täiesti tühja korterit (kus siiski köögimööbel olemas on). Näiteks võib tühjast sisustamata korterist olla huvitatud inimene, kes vajab üüripinda maja ehitamise ajaks ja kel on oma mööbel olemas. Siiski on selliseid üürnike leida tõenäoliselt üsna keeruline, ehkki mitte võimatu.

Ei ole ka mõtet üle pingutada – nugade-kahvlite või voodipesu üürikorteri sisustuses pakkumine pikaajalise üüri puhul ei ole mõistlik. Küll on need elemendid olulised korteri lühiajalise väljaüürimise puhul.

Tavaelus kehtib Murphy seadus. Kui üürileandja pakub üürile andmiseks sisustatud korterit, ilmub välja potentsiaalne üürnik, kes soovib üürikorterisse tulla oma mööbliga. Ja kui üürileandja pakub üürimiseks tühja korterit, leiab ta üürnike kandidaate, kel omal mööblit ei ole. Sisustuse kõrval tasub märkida, et väljaüüritav korter peaks olema koristatud ja puhas.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles