P, 5.02.2023

Swedbanki laenuintress korteriühistutele hakkab sõltuma energiamärgisest

Kristina Kostap
, Kodustiil.ee vanemtoimetaja
Swedbanki laenuintress korteriühistutele hakkab sõltuma energiamärgisest
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Swedbanki korteriühistute energiatõhususe laenu eesmärk on toetada võimalikult paljude Eesti kodude keskkonnasõbralikumaks renoveerimist. Energiatõhususe laenu saab kasutada korterelamu tervikrenoveerimiseks, mille hulka kuulub  kogu hoone soojustamine, tehnosüsteemide uuendamine, akende ja uste vahetamine ning soovi korral ka päikesepaneelide paigaldamine.
Swedbanki korteriühistute energiatõhususe laenu eesmärk on toetada võimalikult paljude Eesti kodude keskkonnasõbralikumaks renoveerimist. Energiatõhususe laenu saab kasutada korterelamu tervikrenoveerimiseks, mille hulka kuulub kogu hoone soojustamine, tehnosüsteemide uuendamine, akende ja uste vahetamine ning soovi korral ka päikesepaneelide paigaldamine. Foto: Shutterstock

Swedbank alustab sellest nädalast korteriühistutele laenu pakkumist, mille intress ja maksimaalne pikkus sõltub renoveerimisel saavutatavast energiaklassist. Korterelamu madalenergiahooneks renoveerimisel on laenuintress tänasest korteriühistute keskmisest ligi viiendiku võrra soodsam ja laenutähtaeg senisest kümme aastat pikem.

Kõige soodsamad tingimused kehtivad kortermaja B-klassi madalenergiahooneks renoveerimise ette võtvatele korteriühistutele. Maksimaalne laenuperiood pikeneb kolmekümne aastani intressiga alates 1,99%. Korterelamu tervikrenoveerimisel reeglina eesmärgiks seatava C-klassi puhul on maksimaalne laenu pikkus senisest viis aastat pikem ehk 25 aastat ja keskmine intress 2,4 protsenti.

«Meie eesmärk on innustada korteriühistuid turu kõige pikema laenutähtaja ja parima intressiga mõtlema renoveerimistöödel tavapärasest rohkem energiasäästule ja ehituskvaliteedile, mis on ühtviisi kasulik nii keskkonnale kui ka korteriomanikele,» ütles Swedbanki korteriühistute valdkonnajuht Janis Pugri.

Ta lisa, et sageli sõltub vanemate korterelamute renoveerimisel saavutatav energiaklass vaid nutikamast projekteerimisest ja suuremast tähelepanust ehitusdetailidele. 

Kuna terviklikult korda tehtud ja energiatõhusam hoone on tulevikukindlam, võimaldas see pikendada seniseid maksimaalseid laenu tähtaegasid kuni kümne aasta võrra.

«Viimastel aastatel tõusnud ehitushindade valguses annab turu kõige pikem laenu tähtaeg korteriühistutele rohkem paindlikkust ja võimaluse valida laenuperiood, et korterite igakuised maksed oleksid taskukohased ka peale põhjalikke ehitustöid,» selgitas Pugri.

Märksõnad
Tagasi üles