Pime Eesti talv on toataimedele raske. Nende eluks vajalikku valgust siseruumides napib. Tihti on siin taevas pilves ja seega on hämar ka vähestel valgustundidel. Enamik taimi vajab päevas aga 12 kuni 14 tundi valgust.
On tehtud kindlaks, et mõõduka valgusvajadusega toataimed vajavad 12 tunni jooksul vähemalt 1000 luksi valgust, varjulembestele piisab 500-700 lx, valgusenõudlikud tahaksid saada aga vähemalt 1500 lx. Rohkem valgust vajavad ka kirjulehised taimed, sest neil on fotosünteesivat pinda vähem. Pilves ilmaga võib aknalauale langeda aga vaid 500 lx.
Õnneks pole enamik populaarsematest toataimedest nagu näiteks diifenbahhiad, draakonipuud, kummipuud, lehtliiliad, sõrmlehikud, tiigerlehikud, tsissused, tups-rohtliiliad, tõlvpuud jm eriti valgusnõudlikud. Lisavalgus hoiab neid talvel aga kindlasti paremini vormis. Väga palju valgust vajavad kaktused ja muud sukulendid. Võimalusel tasub viia nad valgesse ja jahedasse (5–10 kraadi) ruumi talvituma.
Tavaline hõõglamp on kasutu
Taimede kasvu ja ainevahetust soodustab kõige paremini valgus, milles on enam-vähem võrdselt nii sinise-violetse (390-485 nm) kui ka oranži-punase (590-760 nm) lainepikkusega kiirgust. Spetsiaalselt taimedele mõeldud lampides ongi valgusspekter häälestatud taimekasvuks sobivaks.
Tavaline hõõglamp on taimede valgustamiseks üsna kasutu. Kuigi see annab nii oranži kui ka punast valgust, siis sinist valgust seda peaaegu pole. Pealegi muutub lõviosa energiast soojuseks, mis tähendab, et tulikuum hõõgpirn kuivatab õhku ning võib liiga lähedal olevat taime kõrvetada. Samuti ei sobi halogeenlambid, sest need lähevad tulikuumaks, mis ei ole taimedele hea ja on ka üldiselt ohtlik.