Mööbli ja tehnikaga on teised lood
Loomulik kulumine ja selle likvideerimine ei puuduta mööblit ega kodutehnikat. Seega, kui köögikapid või diivan on vähesel määral kulunud, ei pea üürnik tellima uut «fassaadi» ega ostma sohvale uusi katteid.
Üürnik ei vastuta ka selle eest, kui pesumasin läheb rikki ja see pole olnud tema süü. Samas, üürnik peab endiselt katma kõik kulud, mida on tekitanud tema lemmikloom. Näiteks, kui koer kraabib põrandale sügavad vaod, on see üürniku süü ning ta peab selle kulu sajaprotsendiliselt korvama.
Tasub märkida ka seda, et üürileandjal ei ole õigust nõuda remondi tegemist enne, kui leping on peagi lõppemas.
Ka lihtne remont on kulukas
Kui üürnik ei soovi või ei oska ise remonti teha, võib ta need kulud lihtsalt kinni maksta. Mis on mõistlikum?
Kui üüriline pole kunagi taolisi töid teinud, siis soovitan ma tal pigem teist varianti. Tasub hoolikalt kaaluda, kui palju läheb aega selleks, et ise käia ehituspoodides, valida materjale, vaadata netist, kuidas ühte või teist tööd teha, hankida tööriistad jne. See kõik võib minna keeruliseks.
Jah, professionaali teenus ei pruugi olla odav, kuid see päästab peavalust. Näiteks tegelen hetkel ühe üüriobjektiga, kus elas korralik pere seitse aastat. Korterit on väga hästi hoitud, kuid sellest hoolimata on ruumid nii öelda väsinud. Remondimees, kes käis kohapeal korteriga tutvumas, väitis lausa, et iga korter väsib juba kahe aastaga. Ta tegi hinnapakkumise elutoa, köögi, WC ja lastetoa seinte ja lagede ülevärvimiseks. Kokku tuli 223 ruutmeetrit, hinnaga 6 eurot ruutmeetri kohta. Kogu töö ja materjalid kokku ligi 1500 eurot.