PANE TÄHELE ⟩ Kõik küttesüsteemidega seonduv tuleb edaspidi elektroonilisse keskkonda kanda

Kodu.postimees.ee
Copy
Küttesüsteemidega seonduv teave kolib elektroonilisse keskkonda.
Küttesüsteemidega seonduv teave kolib elektroonilisse keskkonda. Foto: Pexels / CC0 Licence

Tuleohutuse seaduse muudatuse kohaselt tuleb alates 1.märtsist kõik küttesüsteemidega seotud toimingud kanda küttesüsteemide portaali.

Päästeameti loodud küttesüsteemide portaal koondab edaspidi kõik pottseppade ja korstnapühkijate tehtud tööd. Küttesüsteemide portaali eesmärk on omada ülevaadet Eestis kasutusel olevatest tahkeküttesüsteemidest ning nende ohutusest, vähendada küttekolletest alguse saanud tulekahjude ja neis hukkunute arvu.

«Kui seni on korstnapühkijad, pottsepad, klient ja Päästeamet omavahel suhelnud aktide, passide ja kirjavahetuse teel, siis tuleohutuse seaduse muudatuste jõustumisega muutub küttesüsteeme puudutav töökorraldus oluliselt kaasaegsemaks,» selgitab Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe.

Kogu küttesüsteemide seisukorda puudutav teave kolib elektroonilisse keskkonda – küttesüsteemide portaali. See tähendab, et korstnapühkijad ja pottsepad hakkavad oma tehtud töödest, sealhulgas ka korras küttesüsteemidest, esitama infot just portaali ning 200 000 Eesti ahju, kaminat ja pliiti saab kaardistatud.

Detailsem ülevaade

Olgugi, et praegu edastavad korstnapühkijad Päästeametile infot ohtlike küttesüsteemide kohta ning pottsepad väljastavad küttesüsteemide passe, siis nii täpset ülevaadet ei ole Päästeamet küttesüsteemide seisukorra kohta varem omanud. Pottsepad ja korstnapühkijad näevad portaalis ülevaadet tehtud töödest ning tegemata tööde intervallidest. Küttesüsteemi omanik saab samuti väga hea ülevaate enda küttesüsteemi korrasoleku ja puhastamise vajaduse kohta. Lisaks koondab portaal ka korstnapühkijate ja pottseppade kontaktandmeid. Seega, kui on tarvis kutsuda korstnapühkija, on võimalik õige inimene enda maakonnas kiiresti üles leida.

.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles