K, 27.09.2023

UURING ⟩ Kas ka sina? Selgub, et ligi pool elanikkonnast oleks nõus «lumemaksu» kehtestamisega

Kodu.postimees.ee
Facebook
Comments
Kas sa oleksid nõus lumemaksu tasuma?
Kas sa oleksid nõus lumemaksu tasuma? Foto: Tairo Lutter / Postimees

Ligi kolmveerand eestlastest peab õigeks, et lumekoristuse eest kõnniteedel vastutab kohalik omavalitsus ning 47 protsenti küsitlusele vastanutest on selle eest talvekuudel vajadusel nõus tasuma isegi eraldi «lumemaksu», selgus uuringufirma Norstat veebruaris läbiviidud küsitlusest.

Uuringu tulemuste kohaselt peab 73 protsenti vastanutest kõnniteede puhastamist kohaliku omavalitsuse kohustuseks ning vaid viiendiku hinnangul peaks selle eest vastutama majaomanikud.

Norstati juhi Evelin Pae sõnul selgus küsitlusest, et 26 protsenti inimestest oleksid nõus kodualuse maamaksu taastamisega. Samas üle poole ehk 56 protsenti ei poolda maamaksu taastamist eesmärgiga katta selle arvelt lumekoristusega seotud kulud.

«Uuring näitab, et veebruari lumerohkuse ja tänavate libeduse valguses ootavad inimesed selgelt, et avaliku ruumi korrashoiu eest vastutaks kohalik omavalitsus. Kui maamaksu taastamist pooldab ainult neljandik vastanutest, siis hooajalist lumekoristusmaksu oleks valmis tasuma ligi pooled vastanutest,» ütles Pae.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles