N, 26.05.2022

KUU-ÜLEVAADE ⟩ Defitsiit on ajutine! Tallinna korterite müük tõusis ühe kuuga veerandi võrra

Kristina Kostap
, Kodustiil.ee vanemtoimetaja
Defitsiit on ajutine! Tallinna korterite müük tõusis ühe kuuga veerandi võrra
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Torm kinnisvaraturul ei tohiks enam kaua kesta.
Torm kinnisvaraturul ei tohiks enam kaua kesta. Foto: Shutterstock

Märtsis müüdi Tallinnas 981 korterit, mis on 24,8 protsenti rohkem kui veebruaris.

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul on käesolev kevad mullusega võrreldes täiesti teistsugune ning tänavu tehti pealinnas korteritega 40 protsenti rohkem tehinguid. «Inimeste palgad koos hoiustega kasvavad ning reisimiseks ja väljaskäimiseks raha ei kulu. See ülejääk otsibki praegu kohta ning paljud inimesed soovivad vabad vahendid rahatrüki ja inflatsiooni eest kaitseks investeerida,» ütles Vahter.

Sarnased trendid on praegu nii Euroopa pealinnades kui ka USAs, kus samuti on kõrge tehingute ning madal pakkumiste arv. Vahteri prognoosi kohaselt on defitsiit siiski ajutine ning hinnad jäävad üks hetk püsima.

Ta lisab, et müügiperioodid on praegu lühikesed ning kui seni võttis korteri realiseerimine näiteks kolm kuud, siis praegu pigem kolm nädalat.

Õnneks siiski väga ebamõistlikke tehinguid ei tehta – 80 000 eurole hinnatud korterit 90 000 euroga ikka naljalt ära ei osteta. Rohkem ollakse nõus maksma juhul kui vara on mingis mõttes unikaalne või soetatakse see omavahendite eest. Laenuga ostes ollakse ratsionaalsemad, sest panga poolt tuleb piir ette.

  • Märtsis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1322 ostu-müügitehingut, mis on 23 protsenti rohkem kui veebruaris ning 48 protsenti enam kui aasta tagasi samal ajal.
  • Märtsis müüdi Tallinnas 981 korterit, mis on 24,8 protsenti rohkem kui veebruaris. Korteri keskmine ruutmeetri hind tõusis kuuga 0,2 protsenti 2244 euroni. Kalleim korter müüdi 1,1 miljoni euroga.
  • Märtsis müüdi Tallinnas 45 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on 13 võrra rohkem kui varasemal kuul. Kalleim eramu müüdi 1,2 miljoni eest.
  • Möödunud kuul müüdi Tallinnas kaheksa elamumaa krunti, mis on veebruariga võrreldes 11 võrra vähem. Kalleim krunt maksis 480 000 eurot.
Märksõnad
Tagasi üles