T, 30.05.2023

Tallinna botaanikaaias esitletakse neljapäevast pühapäevani säntpooliaid

Kristina Kostap
, Kodustiil.ee vanemtoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Säntpoolia õite värvivalik võib olla lõputu.
Säntpoolia õite värvivalik võib olla lõputu. Foto: Shutterstock

Tallinna botaanikaaia Palmimajas toimub 20.–23. maini säntpooliate ehk aafrika kannikeste näitus, mis valmib koostöös erakollektsionääridega. Külastajatel on võimalus imetleda üle 200 sordi säntpooliaid ning haruldasi taimi ka koju osta.

«Säntpoolia sortide rohkus on üllatavalt suur ja mitmekesine. Aretatud on enam kui 20 000 sorti,» selgitas Tallinna botaanikaaia botaanik Urmas Laansoo. 

Laansoo sõnul müüakse maailmas aastas mitu miljonit säntpooliataime enam kui 25 miljoni USA dollari väärtuses. Taime teaduslik nimetus on antud Walter von Saint Paul-Illaire (1860–1910) auks, kes selle taime Tansaanias avastas.

Säntpoolia (Saintpaulia) perekonda gesneerialiste (Gesneriaceae) sugukonnas kuulub viimastel andmetel 20 liiki taimi Ida-Aafrikas. Looduslikult kasvavad säntpooliad Tansaanias Usambara mägedes ja Keenia lõunaosa kaljudel ning rannikumetsa sammaldunud kividel. Esimest säntpooliat kirjeldati 1893. aastal.

Säntpooliate kõrval tutvustatakse näitusel ka teisi gesneerialisi, nagu kaljuhepik (Petrocosmea), sinningia (Sinningia), sipelgalill (Codonanthe), leitselill (Achimenes), punahuul (Aeschynanthus), sinilehter (Streptocarpus), vasklehik (Episcia), urnõis (Nematanthus), õnnekann (Chirita) ja teised.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles