E, 5.12.2022

Vähekindlustatud lasterikkad pered saavad mai lõpuni kodutoetust taotleda

Kristina Kostap
, Kodustiil.ee tegevtoimetaja
Vähekindlustatud lasterikkad pered saavad mai lõpuni kodutoetust taotleda
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
KredEx
KredEx Foto: Tairo Lutter / Postimees

KredEx alustas 12. aprillil madalama sissetulekuga lasterikastele peredele mõeldud kodutoetuse taotluste vastuvõtmist. Lasterikaste perede elamistingimuste parandamisse panustatakse tänavu üle 3 miljoni euro. Taotlusi saab esitada 31. maini.

Võimalus oma elamistingimusi parandada on peredel, kus kasvab vähemalt kolm kuni 19-aastast last ning kelle sissetulek ühe leibkonna liikme kohta oli eelmisel aastal kuni 355 eurot kuus. Toetust saavad ennekõike pered, kellel puudub oma kodu või olemasolev eluase ei vasta tänapäeva elamistingimustele, sealjuures puudub vee- ja kanalisatsioonisüsteem või on pesemisruumid amortiseerunud, katus ei ole vettpidav või küttekolded ei taga kodus piisavalt sooja või on eluohtlikud.

Suurim toetussumma on 10 000 eurot. Kolme- ja neljalapselised pered, kellele on varem ühe korra kodutoetust eraldatud, saavad teist korda taotleda veel 5000 eurot. Viie- ja enamalapselised pered, kellele on varem korra kodutoetust eraldatud, saavad teisel korral taotleda 10 000 eurot.

Tagastamatut toetust saab kasutada mitmeti. Näiteks eluaseme püstitamise, renoveerimise, ümberehitamise või laiendamisega seotud väljaminekuteks, aga ka eluaseme tehnosüsteemide või -võrkude rajamise, muutmise või asendamisega seotud kulutusteks. Lisaks võib seda kasutada eluaseme soetamiseks juhul, kui leibkonnal ei ole päris oma kodu või leibkonna omandis olev maja või korter ei vasta tänapäeva elamistingimustele, sealhulgas on eluase pere jaoks mõistlikel eeldustel ruumiliselt liiga väike.

Varem toetust saanud pered peavad korduva toetuse taotlemise hetkeks olema eelmise toetuse sihtotstarbel ja tähtaja jooksul ära kasutanud ning esitanud ka KredExile seda kinnitava lõpparuande.

Taotlusi saab esitada selle aasta 31. maini. Lisainfot tingimuste ja taotlemise kohta saab KredExi kodulehelt.

Märksõnad
Tagasi üles