Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Koduaia ilumuru: elurikkuse näidisvastand!

FOTO: Pixabay / Pexels

Aiamuru valides on palju asju, mida kaaluda. Mitmed koduomanikud valivad esinduslikku välimust soovides ilumuru, kuid on mitmeid põhjuseid, miks võiks minna teist teed.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paljud meie tegevused on ehitatud üles esinduslikkusele, ent mitte jätkusuutlikkusele. Eesotsas on selle poolest loomulikult ameeriklased, kes moodustavad maailma populatsioonist viis protsenti, aga tarbivad veerand kogu maailma energiast. Üks ameeriklane kulutab sama palju energiat kui 6 mehhiklast, 13 hiinlast, 31 indialast või tervelt 370 etiooplast.

Ameerika eluviiside etalon on erkroheline hooldatud muru, mis laiub ameeriklase suure elamise ümber. Pidevat kastmist nõudev hooldamine raiskab tohutult vett. Tekkinud on lausa Instagrami-kontod, mis on pühendatud «ameerika muru hävitamisele». Ka Ühendkuningriikides on arvutatud, et muru kastmisel võib tunnis kuluda sama palju vett kui inimene muidu tarbib nädalas. Arvestades, et Inglismaal võib juba 25 aasta pärast saabuda veepuudus, on see tegelikult, kui mõtlema hakata, naeruväärne.

Tagasi üles
Back