E, 5.06.2023

Tallinna Botaanikaaed kutsub marjapäevale!

Kodu.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Travel Suisse / Pexels

Sel laupäeval, 24. juulil algusega kell 12.00 toimub Tallinna Botaanikaaias järjekordne marjapäev. Marjapäeval saab kuulata eksperte, maitsta ning hinnata eri sortide marju ja soetada istikuid.

Iga aasta toob ka marjakasvatusse uusi kogemusi ja nendest marjapäeval juttu tulebki. Vaatluse all on nii tuntud kui ka vähemlevinud marjataimede (maasikas, vaarikas, sõstar, karusmari, kuslapuu, toompihlakas, mustikas jt) kasvatamine koduaias. Kollektsioonis on ligi 90 sorti.

Paljunduses olevate sortide eelistest ja puudustest, marjataimede istutamisest ja kasvuaegsest hooldamisest, haigustest ja kahjuritest ning nende tõrjest räägivad Polli aiandusuuringute keskuse teadur Liina Arus ja aiandusagronoom Väino Eskla. Arus on tegelenud vaarika ja söödava kuslapuu sortidega üle 20 aasta. Viimastel aastatel on ta keskendunud eelkõige vähelevinud marjakultuuride uurimisele ja propageerimisele Eesti kasvatajate hulgas. Väino Eskla on tegelenud sõstra- ja karusmarjasortide hobiviisilise katsetusega alates 1984. aastast.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles