L, 2.12.2023

Kodumasinates võib peituda salakaval ja kulukas vaenlane

Kodu.postimees.ee
Facebook
Comments
Kodumasinad.
Kodumasinad. Foto: PhotoMIX Company / Pexels

Kõige enam kahjujuhtumeid eestlaste kodudes saab alguse kodumasinate veetorustike purunemisest, selgub ERGO kindlustuse viimase kahe aasta statistikast. Veekahjudega kaasnevad kulud koduomanikule võivad ulatuda kümnetesse, harvematel juhtudel ka sadadesse tuhandetesse eurodesse.

Varakahjude osakonna juhi Erko Makienko sõnul moodustavad veekahjud umbes kolmveerandi kõikidest kodukindlustuse kahjudest. «Veekahjude põhjuseks on peaaegu alati purunenud või lekkivad voolikud ja torud. Kõige rohkem juhtub õnnetusi sooja veega seonduva torustiku osaga – boilerite, käterätikuivatite, põrandaküttetorudega, aga ka pesumasinate ja nõudepesumasinatega. Sageli saab kahjujuhtum alguse purunenud WC-survevoolikust.»

Makienko lisas, et parimal juhul tekib põrandale väike uputus, kuid korterelamutes murrab vesi sageli läbi põranda alumiste naabriteni ja võib põhjustada kahju lisaks enda kodule veel mitmele teisele korterile. «Kui keskmine hüvitis naabritele põhjustatud kahjude korral jääb umbes 1600 euro kanti, siis meie praktikas suurim kahju on ulatunud üle 50 000 euro. Suurim veekahju kliendi enda kodus on küündinud 200 000 euroni, seega vesi võib olla väga salakaval ja kulukas vaenlane,» lisas ta.

Voolikute ja torude purunemise põhjused on erinevad, kuid sageli peitub see nende halvas kvaliteedis. «Meie turul müüakse tooteid, mille kvaliteet on seinast seina – inimene võib osta heas usus uue kodumasina ja selle voolik võib laguneda juba lühikese perioodi jooksul. Samas on tihti tegemist ka voolikute väsimisega ehk materjal muutub aja jooksul rabedaks ja murdub. Mõningatel juhtudel on torustik lihtsalt halvasti paigaldatud ja ühenduskohad annavad järele. Igal juhul soovitan oma kodumasinate veeühendusi regulaarselt kontrollida ja kodust ära minnes veekraanid võimalusel kinni keerata,» paneb Makienko inimestele südamele.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles