Täna algab Eesti suurim ehitus- ja sisustusmess

Kristina Kostap
, Kodustiil.ee tegevtoimetaja
Copy
Sisustusmess Interjöör 2017.
Sisustusmess Interjöör 2017. Foto: Sander Ilvest / Postimees

26. augustil avatakse Eesti Näituste messikeskuses Tallinna ehitus- ja sisustusmess 2021. Tegemist on esimese messiga, mis toimub Tallinnas, Eesti suurimas messikeskuses peale koroonapandeemia algust.

26.–28. augustini toimuv Tallinna ehitus- ja sisutusmess pakub avastamisrõõmu kõigile, kes otsivad inspiratsiooni kodu kaunistamiseks või soovivad leida uusi lahendusi ehitustöödeks. Messi ehitusvaldkonna projektijuht Epp Sultsmanni sõnul ei ole mess suunatud ainult lõpptarbijale, vaid on heade ideede allikaks ka eriala spetsialistile. Ekspertidel on võimalus lisateadmisi ammutada sisukatest seminariettekannetest ning luua sidemeid uute koostööpartneritega. 

Messi üheks tunnuslauseks on «Kauaoodatud kohtumised» – ligi 130 ettevõtet saavad peale pikka pandeemiast tingitud pausi võimaluse vahetuks kohtumiseks ehitus- ja sisustusala asjatundjate ja -huvilistega, et tutvustada valdkonna kaasaegsemaid materjale, nutikamaid lahendusi ja tulevikutrende. Kogu messi vältel toimuvatel seminaridel ja töötubades jagavad Eesti parimad ehituse asjatundjad uudisteavet ning praktilisi kogemusi.

Eesti ettevõtete kõrval osalevad messil rahvusvahelised eksponendid Leedust, Hispaaniast, Saksamaalt, Poolast, Lätist ja Soomest, kelle väljapanek annab asjaliku läbilõike ehitus- ja sisustustoodete turul pakutavast. Põnevate uudistoodetega on messil näiteks Nano Building OÜ, kes tutvustab messil soojustusvärve, esmakordselt jõuavad messikülastajate ette erinevate pinnakatted Hispaani pereettevõttelt Cosentino, Bestor Grupp tutvustab bioklimaatilist varikatust , moodsat köögitehnikat ja -mööblit esitleb Häcker jpm

Messi üheks tõmbenumbriks on mahukas teabeprogramm, mille fookus on sel aastal peamiselt katustel. Neljapäeval annab Katusemaailm OÜ põhjaliku ülevaate autoliiklusega katustest, katuseparklatest ning avaliku ruumi loomisest lamekatustel nii Eestis kui Euroopas.

Reedese päeva fookuses on energiasäästlikud lahendused, eeskätt majade kütte- ja ventilatsioonisüsteemide planeerimisel. Kavas on mitmeid praktilisi töötubasid.

Asjatundja konsultatsioon

Koostöös koduportaaliga INkodu.ee töötab messil tasuta nõuandla, kus saab küsida nõu professionaalselt sisekujundajalt, aiakujundajalt ning kardinadisainerilt. Messi sisustusvaldkonna projektijuht Rano Normatova sõnul tundub enamasti kõigile, et oma kodu või aia kujundamisega saab igaüks ise hakkama.

«Töö käigus tekivad aga sageli murekohad, mida kogenud ekspert ennetada oskab,» selgitas Normatova. Nõuandlas on hea võimalus oma küsimustele individuaalse konsultatsiooni käigus vastused saada ning mõnusas õhkkonnas uusi teadmisi ammutada.

Tallinna ehitus- ja sisustusmessi kõrvalhallis toimub samaaegselt kodumaist disainkaupa pakkuv Disainilaat ning pikaaegse traditsiooniga Antiigimess. Sisustusmessist välja kasvanud disainilaat ühendab kohalikke disainlahenduste pakkujaid ning antiigimess toob kohale kaupmehed ja kollektsionäärid, kelle kireks on ajaloohõnguga esemed. Uudisena nii antiigi- kui disainihuvilistele saavad need kaks maailma tänavusel messil kokku, pakkudes ohtralt kombineerimisvõimalusi ning üllatuslikke lahendusi.

Ära unusta tõendit!

Koroonapandeemia taustal peavad messi korraldajad oluliseks, et üritus on kõigile osalejatele võimalikult ohutu ning huvilised pääsevad muretult messielamust nautima. Selleks, et keegi ei peaks nakatumise hirmus messilt eemale jääma, toimub Tallinna ehitus- ja sisustusmess kontrollitud üritusena. Sissepääsemiseks tuleb esitada koroonatõend. Kõigile neile, kel vastavat tõendit ei ole, pakutakse tasulist kiirtestimise võimalust kohapeal. Nii on ka ilma tõendita võimalik siiski messi külastada ning ehitus- ja sisustusturu viimastest trendidest osa saada.

Täpsema info Tallinna ehitus- ja sisustumessil osalevate ettevõtete ja teabeprogrammi kohta leiab SIIT

Tagasi üles