R, 2.12.2022

Tallinna Botaanikaaias esitletakse nädalavahetusel üle 200 sordi tomateid

Kristina Kostap
, Kodustiil.ee tegevtoimetaja
Tallinna Botaanikaaias esitletakse nädalavahetusel üle 200 sordi tomateid
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Botaanikaaia tomatinäitusel saab uudistada väga palju uusi tomatisorte.
Botaanikaaia tomatinäitusel saab uudistada väga palju uusi tomatisorte. Foto: Annika Lepp

Sel laupäeval ja pühapäeval ehk 28. ja 29. augustil saab Tallinna Botaanikaaia populaarsel tomatinäitusel uudistada vanu ja tuntud ning uusi ja huvitavaid tomatisorte. Välja on pandud üle 200 erineva sordi.

Tänavu näeb põnevaid tomateid Lätist Valdis Pūliņši kollektsioonist, Kutsiku talust ja Tallinna Botaanikaaiast. Huvilised saavad osta ka tomatisortide seemneid. Lisaks tomatitele näeb valikut Saare-Tõrvaaugu aiandi viinamarjasortidest ja karvastest paprikatest. Müügil on viinamarjad ja viinapuude istikud.

Tallinna Botaanikaaia metoodiku Tiia Jaanuse sõnul on tomatite kasvatamine üha populaarsem ja sorte üle maailma juba enam kui 10 000.

«Seekord on botaanikaaia tomatinäitusel väga palju uusi tomatisorte, mida näeb isegi Euroopas esimest korda. Põnevust pakuvad alati väga kirjud ja peaaegu mustad sordid.»

Tomatipäeval toimuvad eesti- ja venekeelsed ekskursioonid teemal «Toidu- ja maitsetaimed». Ekskursioonid Meelte Aias on mõlemal päeval kell 12.00 eesti keeles (juhendaja Tiia Jaanus) ja kell 13.00 vene keeles (juhendaja Maria Strukova).

Tomatipeo külastaja peab esitama tõendi Covid-19 vaktsineerimise, läbipõdemise või koroonatesti negatiivse tulemuse kohta koos isikut tõendava dokumendiga. Tõendit ei pea esitama alla 18-aastased külastajad.

Märksõnad
Tagasi üles