T, 28.03.2023

Lasnamäele planeeritakse uut elu- ja ärikvartalit

Kristina Kostap
, Kodustiil.ee tegevtoimetaja
Lasnamäele planeeritakse uut elu- ja ärikvartalit
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Lasnamäe, pilt on illustratiivne.
Lasnamäe, pilt on illustratiivne. Foto: Sander Ilvest / Postimees

Tallinna linnavolikogu algatas Lasnamäe linnaosas detailplaneeringu, mis võimaldab J. Smuuli tee, Narva maantee, Vana-Kuuli ja Liikuri tänavaga piirnevale 18,03 hektari suurusele alale rajada elu- ja ärikvartali.

Praegu on planeeritav ala suuremas osas hoonestamata. Detailplaneeringu koostamise eesmärgiks on alal moodustada äri- ja elamumaa, ühiskondlike ehitiste maa, transpordimaa ja üldkasutatava maa krundid ning määrata ehitusõigus kuni 8-korruseliste äripindadega korterelamute, kuni 8-korruseliste korterelamute, kuni 8-korruseliste ärihoonete ja kuni 5- korruselise ärihoone ja/või korterelamu ja/või ühiskondliku hoone ehitamiseks.

Linnavolikogu liikme Aleksandr Zdankevitši sõnul mitmekesistab välja pakutud kontseptsioon Lasnamäe linnaosa maakasutust ning pakub piirkonda uut linnaehituslikku kvaliteeti.

18,03 hektari suurusele planeeritavale alale kavandatavad ärihooned on suuremas mahus planeeritud krundi J. Smuuli tee poolsele küljele, korterelamud Vana-Kuuli tänava ja Liikuri tänava poolsete külgedele, äripindadega korterelamud Narva maantee poolsele küljele ning haljasala ja mänguväljakud jäävad planeeritava kvartali keskele.

Märksõnad
Tagasi üles