Õppimist soosiv kunstvalgus
Olenemata sellest kui valgusküllases kohas on laud ja kui hea on toa üldvalgus, peab õppija laual olema ka praktiline kohtvalgusti. Lampe võiks olla lastetoas rohkem kui üks – öiseks ajaks mahedam öölamp, mänguajaks piisavalt valgust pakkuv üldvalgusti. Kui toas on rohkem lapsi, võiks neil igaühel olla oma voodi juures tagasihoidliku valgusega lamp, mis põlema pannes teisi lapsi üles ei ärata.
Magamisruum ei pea olema suur
Mõnikord arvatakse, et magamise ala peab olema toas kõige suurem, aga tegelikult ei vaja lapsed selleks palju ruumi. Kui toas elab mitu last, võib valida magamiseks nari. Kui toas on vaid üks elanik, siis võib soetada voodi, mille alla jääb kas koolilapse kirjutuslaud või lapsemõõtu walk-in garderoob. Voodeid ei pea paigutama tingimata seina äärde, mõnel juhul on lihtsam koolilauale ruumi teha, kui magamisasemed on toaseinaga risti. Võib ehitada ka seinasektsiooni, mille sees on nii voodi, kirjutuslaud, sahtlid, riiulid või kasvõi eraldi lugemispesa. Kõige praktilisem ehitusmaterjal lapse tuppa ise mööblit ehitades on vineer.
Praktiline magnet- ja tahvlisein
Soovi korral võib ühe seina või ka näiteks ukse värvida üle magnet- ja tahvlivärviga, nii saab kaks ühes pinna, millele saab kriitidega ise pilte joonistada või magnetiga fotosid või sedeleid kinnitada.
Hea une tagatis – pimendav kardin
Lastetoa akende ees võiks olla magamise ajal pimendav ruloo või kardin, sest koolilaps peab öösel korralikult välja puhkama.