K, 6.12.2023

PILDID ⟩ Fahle Pargis avati Eestis ainulaadse kontseptsiooniga loomakliinik

Kristina Kostap
, Kodustiil.ee tegevtoimetaja
Copy
Fahle loomakliinik.
Fahle loomakliinik. Foto: Fahle Park

Fahle Pargi renoveeritud ajaloolised paehooned peidavad endas aina huvitavamaid ettevõtteid. Värskelt uksed avanud Fahle Loomakliinik üllatab tavapärasest erilisema kontseptsiooniga. Lisaks maailmatasemel diagnostika ja ravi võimalustele on siin samaväärselt panustatud loomadele stressivaba keskkonna loomisesse.

«Fahle loomakliiniku avarates ruumides tekib tunne nagu oleks jõudnud loodusesse. Klaasist siseseinad on kaetud loodusvaadetega, millest läbi kumavad valguskiired tekitavad pärislooduse tunde. Ka loomade liikumise trajektoor ning ravi-ja diagnostikaalad on loogilised nii arstile kui loomale,» rääkis Valdeko Paavel, kes on koos loomaarstide Kristo Klaasseni ja Ain Starastiga uudse kliiniku rajaja.

Foto: Fahle Park

Patsientide stressi peaks kõikjal loomakliinikutes vähendama ja seda saab teha nii sõbraliku keskkonna kui ka kiire ja täpse tehnoloogia abil.

«Nii loomade kui inimeste ravi peab olema tõenduspõhine ja baseeruma täpsel diagnostikal. Kvaliteetse tehnoloogia abil saame loomi efektiivselt diagnoosida ja ravi täpselt sihtida ning seeläbi looma üleliigse stressi ja tarbetute toimingute eest säästa,» lisas Paavel.

Foto: Fahle Park

270 ruutmeetrisel kliiniku pinnal asub suur hambaravi osakond, operatsiooni ala, ultraheli kabinet, vastuvõtutuba, päevastatsionaar koertele ja kassile, puhkeruumid personalile, registratuuri osa ning muud vajalikud ruumid.

«Fahle Loomakliiniku sissepääs asub kergesti leitavas kohas Tartu maantee äärse parkimisplatsi ees. Siinne piirkond areneb ja kasvab kiiresti ning koondab ka järjest enam loomapidajaid, kes tulevad siia piirkonda tööle või elama. Fahle avar ja valgusküllane arhitektuur üksi loob heaolutunnet nii loomades kui inimestes ning inspireeris meid seekord pisut erilisemat kliinikut looma,» rääkis Paavel.

Foto: Fahle Park

Kliinikusse on oodatud kõik väikelooma omanikud, kes vajavad alates toitumise nõustamisest, kiibistamisest ja vaktsineerimisest kuni diagnostika ja ravini välja. Fahle Loomakliinikus on töökoht 6-8 arstile ning kliinik on võimeline päevas 30-40 patsienti teenindama. Esimestena asuvad kohapeal loomaarstidena tegutsema dr. Inge Mängel, dr. Harles Kaup jt.

Foto: Fahle Park
Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles