Täna perega sööma? Need on Eesti peresõbralikumad söögikohad

Dagmar Lamp
, Postimehe teemaveebide juhataja
Copy
RESTORAN LUCCA LASTE MÄNGUNURK ;TALLINN, EESTI, 28MAR08. 
Pildil on restoran Lucca laste mängunurk. 
lt/Foto LIIS TREIMANN/ POSTIMEES
RESTORAN LUCCA LASTE MÄNGUNURK ;TALLINN, EESTI, 28MAR08. Pildil on restoran Lucca laste mängunurk. lt/Foto LIIS TREIMANN/ POSTIMEES Foto: Liis Treimann

Lasterikaste Perede Liit tunnustas neljapäeval Maarjamäe lossipargis toimunud tänuüritusel Eesti kõige peresõbralikumaid toidukohti. Vastava tunnustuse pälvis 19 restorani ja kohvikut üle Eesti, perede lemmikuteks osutusid GoSpa restoran Saaremaal ja Lucca restoran Tabasalus.

«Peresõbralikkus ei ole midagi iseenesest mõistetavat, see ei tule üleöö ega autopiloodi pealt, vaid on pikaaegse pühendumuse ja töö vili. Peresõbraliku toidukoha märgise traditsiooniga soovime jätkata ka tulevikus ja ikka selleks, et teha toidukoha valimine perede jaoks võimalikult lihtsaks ning muuta Eesti toidukohad ja ühiskond senisest veel peresõbralikumaks,» ütles Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap neljapäevasel tänuüritusel.

2021. aasta peresõbralikud toidukohad on Allee Restoran, Babyback Ribs & BBQ, GoSpa restoran (perede lemmik), Kohvik Julius, Kohvik Spargel, Lore Bistroo, Lucca restoran (perede lemmik), Mack Bar-B-Que Beachclub, Mack Bar-B-Que Mustamäe Keskus, Mack Bar-B-Que Valge Maja, Noarootsi Lokaal, Restoran Nero, Restoran Pann&Kook, Ristorante, Flavore, Rohuaia Kohvik, Saaremaa Veski, Snoob Resto, Tulivee Restoran ja Ugandi Resto.

Kuldmärgisega pärjatud ja perede lemmikuks osutunud Lucca restorani esindaja Kerlin Miklase sõnul peitub nende võlu just personaalsuses. «Oleme selle märkamise ja tunnustuse eest väga tänulikud. Kogukonna restoranina pingutame iga päev selle nimel, et olla koht, kuhu oleks kõigil tore tulla. Meie juurde on oodatud nii suuremad kui väiksemad, samuti koduloomad,» ütles Miklas.

Lisaks märgiste üleandmisele avasid Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap ja sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo «Peresõbraliku toidukoha» joonistusnäituse, mille autoriteks on 101 lasterikastest peredest, lasteaedadest ja koolidest pärit last. Joonistused peegeldavad laste lennukaid ideid lemmiksöökidest, restoranide interjöörist, koka mütsidest ja põlle värvidest, lõbusatest mängudest ja paljust muust. Näitus jääb Maarjamäe lossiparki avatuks veel nädalaks.

Peresõbralikud toidukohad pandi ritta restoranikriitikute ehk perede restoranikülastuste ja hindamiskomisjoni hinnangute põhjal. Muuhulgas pöörati tähelepanu, kui lapse- ja peresõbralik on vastava toitlustusasutuse menüü, klienditeenindus, interjöör, ligipääsetavus ja kas lastele on tagatud aja veetmiseks arendavaid mänguasju ning vanematele mugavad võimalused lapse eest hoolitsemiseks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles