Valmistage magamistuba heaks uneks ette
Teine oluline hea une aspekt on magamistoa keskkond. Enne magamaminekut peab magamistuba olema ventileeritud, jahe, pime, vaikne ja esemetega mitte ülekoormatud. Elektroonikaseadmed tuleks magamistoast eemaldada, ka nutiseadmes oleva äratuskella asemel tuleks valida traditsiooniline äratuskell. Samuti tasub vältida suure intensiivsusega valgustust. Lisaks ei ole öösel ärgates soovitatav kellaaega kontrollida, sest soovimatul ajal ärkamine võib põhjustada ärevust ja negatiivseid emotsioone.
Uneekspert ütleb, et voodit tuleks kasutada ainult magamiseks ja intiimsuheteks. Kui meil tekib harjumus voodis töötada, süüa ja vaba aega veeta, kaotab meie keha lõpuks psühholoogilise ja füsioloogilise arusaama, et see, mida me voodis teeme, on puhkamine ja magamine.
Ärge sööge enne magamaminekut
«On väga oluline pöörata tähelepanu une-eelsele menüüle. Me ei tohiks süüa liiga hilja ega liiga palju, sest siis tegeleb keha aktiivselt tarbitud toidu seedimisega, selle asemel, et magamiseks valmistuda,» sõnas Vernik. Pärastlõunal ja õhtul tuleks eelkõige vältida süsivesikute- ja rasvarikkaid tooteid, lisaks veel ka soola ja kofeiini.
Vältige enne magamaminekut ekraane
Uneuuringu kohaselt tunnistab iga kolmas Eesti elanik, et sirvib sageli õhtuti internetti, selle asemel, et õigel ajal magama minna. Sealhulgas vaatab 33 protsenti vastanutest hiliste õhtutundideni seriaale või videoid. Kahjuks ei röövi see mitte ainult väärtuslikke unetunde, vaid halvendab ka une kvaliteeti.