Külmikutel on uue energiamärgise kohaselt lisaks energiaklassile märgitud ka seadme soojusvõimet kirjeldavad mõõtmed ja testimine toimub uutmoodi. Peale selle on kirjas ka müratase, mis on 4 kategoorias- A, B, C ja D. A kategooria tähendab vähem kui 30 dB ja D rohkem kui 42 dB müra.
Nõudepesumasinatel on samuti maksimaalseks energiaklassiks A ja minimaalseks G. Nagu tavalise pesumasina puhul, on ka nõudepesumasina energiaklassi tähisel olemas QR kood. Lisaks mõõdavad seadme sooritusvõimet uued kriteeriumid ning testimise metoodika on täiesti uus. Energiatähisele lisaks on olemas ka mürataseme väärtus vahemikus A kuni D ja energiateave kilovatt-tundides 100 tsükli kohta ja ökoprogrammi kestus, ümardatult kõige lähemal oleva minutini. Näiteks Electrolux nõudepesumasinatel on maksimaalne energiakulu 295 kWh aastas.
Peale selle on energiamärgises uued ja realistlikumad arvutused, mis puudutavad nõudekomplektide määramist. Seejuures arvestatakse ka potte ja plastikust nõusid, mida toitu tehes on paratamatult vaja pesta. Seetõttu võib uus energiamärgistus erineda vanast kardinaalselt.
Kuidas energiamärgistusest aru saada?
Kuigi energiatähis tundub olevat üks väike kleeps seadmel, annab ta tegelikult edasi palju infot. Mida tumedam roheline, seda vähem elektrit seade kulutab. Olemas on ka informatsioon aastase vee- ja elektrikulu kohta, aga ka mürataseme, mahutavuse ja ekraani suuruse kohta. Selle abil on lihtsam võrrelda erinevaid seadmeid. Teades, kui palju maksab keskmiselt 1 kWh, mille hulka kuuluvad nii elektrienergia, võrguteenus kui ka muud riiklikud tasud, on võimalik välja arvutada, kui palju seadme kasutamine tegelikult maksma läheb.