E, 27.06.2022

ÜLEVAADE ⟩ Pealinna korteri ruutmeeter kallines ühe kuuga 150 euro võrra

Kristina Kostap
, Kodustiil.ee tegevtoimetaja
Pealinna korteri ruutmeeter kallines ühe kuuga 150 euro võrra
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Tallinn. Pilt on illustratiivne.
Tallinn. Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

Septembris tõusis Tallinna korteri ruutmeetri keskmine hind rekordilise 2456 euroni, mis on 6,5 protsenti kõrgem kui augustis, selgub Baltimaade suurima kinnisvarafirma 1Partner maa-ameti statistika analüüsist.

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul jõudis inflatsioon ühe esimesena kinnisvarasektorisse, kuid see pole ainus põhjus, miks keskmine pinnaühiku hind tõuseb.

«Kui viimased kaks kümnendit on Tallinna kinnisvaraturg seisnud laenuraha peal, siis nüüd tehakse palju suuri tehinguid eestlaste enda väljateenitud ja mitte Rootsist saabunud rikkuste arvelt. Näiteks maksti eelmisel kuul nii pealinna kalleima eramu kui korteri eest kolm miljonit eurot, mis on erandlikult suured tehingud. Ruutmeetri keskmise hinna tõus peegeldabki pigem tehinguid kallite kodudega ning vanema magalakorteri hind samas tempos tõusnud pole,» ütles Vahter.

Kinnisvaratehingute müügiperioodid on tema sõnul küll lühikesed, samas on mahud täiesti tavapärasel tasemel. Võrreldes viie eelneva aasta septembriga tehti tänavu enam-vähem sama palju tehinguid.

Septembris tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1176 ostu-müügitehingut, mis on ligi 22 protsenti rohkem kui augustis. Eelmisel kuul müüdi Tallinnas 900 korterit, mis on 26 protsenti rohkem kui augustis ja 6,3 protsenti enam kui mullu samal ajal. Korteri keskmine ruutmeetri hind tõusis kuuga 6,5 ning aastatagusega võrreldes 14 protsenti. Kalleim korter müüdi 3,1 miljoni euro eest.

Septembris müüdi Tallinnas 23 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on 12 võrra vähem kui varasemal kuul. Kalleim eramu müüdi ligi kolme miljoni euro eest.

Möödunud kuul müüdi 12 elamumaa krunti, mis on augustiga võrreldes kahe võrra enam. Kalleim krunt maksis 1,2 miljonit.

Märksõnad
Tagasi üles