T, 30.05.2023

UURING ⟩ Sa ei kujuta ette, kui paljudesse Eestimaa kodudesse on viimase 10 aasta jooksul sisse murtud!

Kristina Kostap
, Kodustiil.ee tegevtoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Vahetult pärast sissetungi tasub pöörduda Ohvriabi poole, helistades kriisitelefonile 116006 või vaimse tervise tugiliinile 6604500, kus pakuvad emotsionaalset tuge ja psühholoogilist esmaabi nõustajad.
Vahetult pärast sissetungi tasub pöörduda Ohvriabi poole, helistades kriisitelefonile 116006 või vaimse tervise tugiliinile 6604500, kus pakuvad emotsionaalset tuge ja psühholoogilist esmaabi nõustajad. Foto: Shutterstock

Esmakordselt Eestis läbi viidud koduturvalisuse uuring näitab, et valdav enamus inimestest, kelle koju on sisse murtud, peavad juhtunuga kaasnenud emotsionaalset kahju suuremaks kui materiaalset.

Septembris viisid Turu-uuringute AS ja G4S läbi koduturvalisust puudutava uuringu, millest selgus, et viimase 10 aasta jooksul on sisse murtud ligi 77 000 eestlase koju või suvekoju, mis on umbes sama suurusjärk nagu Haabersti ja Kristiine elanike arv.

Uuringu tulemused näitavad, et koju sissemurdmisega kaasneb tõsine emotsionaalne trauma. Valdav osa vastanutest ehk 77 protsenti inimestest, kelle koju on sisse murtud, märkisid, et nad peavad juhtunuga kaasnenud emotsionaalset kahju suuremaks kui materiaalset ning 72 protsenti on tundnud ebamugavust ja turvatunde puudumist veel kaua peale seda, kui nende koju või suvilasse sisse murti.

Sissemurdmise ohvriks langemine muudab oluliselt inimeste hoiakuid varguste suhtes. Näiteks 65 protsenti inimestest, kelle koju sisse murti, ei oleks osanud arvata, et nende koduga selline asi võib juhtuda – pärast juhtunut kardab sissetungi kordumist aga 68 protsenti ohvritest.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles