Gonsori ja Vesivärava tänava nurgal laiuvat Kadrioru Plazat kirjeldavad selle autorid Vilen Künnapu ja Ain Padrik kui põhjamaist Guggenheimi. Nii nagu maailmakuulus kunstimuuseum nõuab ka see maja iga mööduja tähelepanu.
Kadrioru Plaza tekitab paljudes vastakaid tundeid, kuid hoone arendajat Arkadi Beinensoni see ei morjenda – pole ka põhjust. Kuni 700 tuhande euroni küündivate hindadega korterid on kõik omaniku leidnud ja tühjana seisab vaid üks äripind ning sellegi üle käib Beinensoni sõnul tihe rebimine. «Hetkel on laual kolm kandidaati. Tahame siia äri, millel oleks majaelanike jaoks mingi väärtus,» räägib ta ning lisab, et ootab praegustelt kandidaatidelt kirjandit teemal, miks just nemad valituks peaksid osutuma.
Nii nagu leidub kriitikuid, leidub ka teist samapalju, kelle jaoks on Kadrioru toretsev maja armsaks saanud. «Reaktsioon oli, aga nagu Vilen mulle kunagi ütles, on väga oluline, et inimestel tekib hoonet nähes emotsioon – olgu see hea või halb, vähemalt on. Meil on nii palju maju, uusi ja vanu, millest sõidame lihtsalt mööda ja ei pane neid kunagi tähele, aga siin tekib neil vähemalt huvi,» räägib Beinenson.
Uurides, kas Künnapu panus Kadrioru Plazale lõppes, kui viimane telling maha võeti, vastas Beinenson kiirelt, et vanameister on siiani maja arengus tegus. «Kuna ta on selle projekti vaimne isa, käib ta siin pea iga päev. Tal on palju ideid ja visioone, kuhu ja kuidas see hoone peaks edasi liikuma,» sõnas ta. Küsimuse peale, kas arhitekti sekkumine ka juhtkonnaga konflikte tekitab, vastati naeratusega ja öeldi, et juhtkond alles hakkab Kadrioru Plaza nüanssidest aru saama.