E, 28.11.2022

Tunnustatud Eesti vitraažikunstniku töödest valmis kalender

Kristina Kostap
, Kodustiil.ee tegevtoimetaja
Tunnustatud Eesti vitraažikunstniku töödest valmis kalender
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Dolores Hoffmanni valitud teostest koostatud 2022. aasta kalender.
Dolores Hoffmanni valitud teostest koostatud 2022. aasta kalender. Foto: Kirikufond

Novembris ilmus eestlannast rahvusvahelise vitraažikunstniku Dolores Hoffmanni valitud teostest koostatud 2022. aasta kalender. Kalendri ilmumise puhul avatakse 15. novembril Stockmannis Hoffmanni näitus «Jagatud valgus».

«Dolores Hoffmann on väga pehme ja maalilise käekirjaga vitraažikunstnik, kelle teosed on täiesti omanäolised ja ka maailma mastaabis äratuntava käekirjaga. Vitraažide ilu ja harmoonia trükis edasi andmiseks tuli need hoolikalt üles pildistada, mille eest täname fotograaf Toomas Tuult. Samuti tuli leida väga kõrge trükitehniline lahendus ja kvaliteetne paber,» rääkis Merle Peters, Agapics tegevjuht.

Dolores Hoffmann sündis 1937. aastal eesti-saksa peres ning keskendus pärast õpingute lõpetamist Tallinna Kunstiinstituudis vitraažikunstile. Hoffmann on Eesti viljakamaid vitraažikunstnikke, kelle näitused on toimunud lisaks Eestile ka Soomes, Prantsusmaal, Saksamaal ja Venemaal. Dolores Hoffmanni teosed on pälvinud mitmeid auhindu ja tunnustusi, näiteks Grand Prix rahvusvaheliselt kunstimeistrite näituselt Prantsusmaal. Hoffmann on Valgetähe V klassi teeneteristi kavaler.

Hoffmann on teinud tohutul hulgal kõrgkvaliteedilist loometööd ning tema panust siinsete pühakodade kaunistamisse pole võimalik alahinnata. Trükki jõudnud teosed valiti välja erinevatest Eestimaa sakraalhoonetest, kalendrist leiab kaheteistkümne kiriku vitraažakende fragmente.
Hoffmann on teinud tohutul hulgal kõrgkvaliteedilist loometööd ning tema panust siinsete pühakodade kaunistamisse pole võimalik alahinnata. Trükki jõudnud teosed valiti välja erinevatest Eestimaa sakraalhoonetest, kalendrist leiab kaheteistkümne kiriku vitraažakende fragmente. Foto: Kirikufond

EELK Kirikufondi ja Baltimaade suurima õnnitluskaartide tootja Agapicsi koostöös valminud heategevusliku kalendriga soovitakse pöörata tähelepanu Eesti vitraažikunstile ning Dolores Hoffmanni kandvale rollile siinsete pühakodade arhitektuuri ilmestamisel.

Märksõnad
Tagasi üles