N, 8.12.2022

Kinnisvaraettevõtjad prognoosivad jätkuvat hinnatõusu

Kristina Kostap
, Kodustiil.ee tegevtoimetaja
Kinnisvaraettevõtjad prognoosivad jätkuvat hinnatõusu
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Kinnisvaraturg on äraootaval seisukohal.
Kinnisvaraturg on äraootaval seisukohal. Foto: Shutterstock

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) uuringu alusel on kinnisvaraettevõtjate kindlustunne nii äri- kui elamispindade turu osas tugev. Eelolevalt 6 kuult oodatakse küll õrna jahtumist tehingute arvu osas, kuid nii elamispindade kui äripindade tehingu- ja üürihindade puhul prognoositakse kasvu.

«Hindade tõusu taga näevad kinnisvaraspetsialistid nii müügipakkumiste defitsiiti, arenduskõlbulike kruntide nappust kui odava raha olemasolu,» kommenteeris uuringu tulemusi EKFLi juhatuse liige Tõnu Toompark.

Mitme olulise teguri koosmõju tulemusena on hinnatõusuootused tema sõnul varasemate aastate analoogsete uuringute tulemustega võrreldes ühed kõrgemad.

Enamus küsitlusele vastanutest ootab, et turu aktiivsus ehk tehingute arv võiks mõnevõrra allapoole tulla. Üks uuringus osalenu tõi välja paralleelid 2006. aastaga, mil suures teadmatuses tehti kiirustades palju valesid otsuseid.

«Arvata võib, et turu jahtumist oodatakse, sest turuosalised tunnetavad, et tehingute arv on liiga pikaajaliselt olnud liiga kõrgel. Mõningane jahtumine kinnisvarasektoris võiks aidata ebaselgust täis ajal valdkonna riskantsust maandada,» järeldas Tõnu Toompark.

Märksõnad
Tagasi üles