Vaata, kui palju kavatsevad eestlased tänavu jõulukingituste peale kulutada!

Kristina Kostap
, Kodustiil.ee tegevtoimetaja
Copy
Jõulukingid ostetud?
Jõulukingid ostetud? Foto: Pexels / CC0 Licence

Seitse protsenti Eesti inimestest soovib oma pere ja lähedaste jõulukingitused mahutada 50 euro sisse, pea pooled kulutavad kingitusteks kuni 150 eurot ning kolmandik kuni 300 eurot, selgus Hansaposti hiljutisest veebiküsitlusest. Rohkem kui 500 eurot on kingitusteks planeerinud 5 protsenti inimesi.

Valdav enamus ehk 83 protsenti Eesti inimestest ostab jõulukingitused olemasoleva raha eest, 6 protsendi sõnul tuleb neil kingituste ostmiseks võtta laenu või kasutada muid paindlikke makselahendusi ning 11 protsenti ei oska oma ostuvõimekust veel ette näha.

Kui vaja, kasutaksid Eesti inimesed jõulukingituste lisafinantseerimiseks järelmaksu (74 protsenti), veebipoodide poolt pakutavaid makselahendusi (31 protsenti), taotleksid laenu pangast (8 protsenti) või võtaksid kiir- ja tarbimislaenu (4 protsenti).

Tänavused jõulukingitused on juba ostetud 10 protsendil Eesti inimestest, kolmandik plaanib seda teha novembrikuu jooksul ja ligi pooled detsembri esimeses pooles. Enim soovitakse jõulukuuse alt leida kodu- ja köögiseadmeid ning elektroonikat, kõige ebapopulaarsemaks kingituseks on aga raha.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles