Eesti Teatri Agentuuri andmetel mängiti mullu teatrites 539 lavastust, millest 351 olid täiskasvanute-, 142 laste- ja 46 noortelavastused. Etendusi anti kokku 4785 ja neist 30 protsenti moodustasid külalisetendused. Teatreid ja lavastusprojekte oli üle Eesti kokku 65.
Vähemalt 15-aastastest Eesti elanikest käis kultuuris osalemise uuringu andmetel teatris 398 500 inimest, mis moodustab üle kolmandiku sellesse vanuserühma kuulujatest. Kõige aktiivsemad teatrikülastajad olid linnalisest asulast pärit 45–64-aastased kõrgharitud naised. Maakondlikult paistsid teatrihuvi poolest enam silma Viljandimaa elanikud, kellest ligi pooled olid viimase 12 kuu jooksul mõnd etendust vaatamas käinud, vahendab statistikaamet.
Lavastustest olid teatrikülastajate lemmikud:
Lavastusprojekt «Vana klaver ehk Suusabaasis on tantsupidu» (20 000 külastust).
Tõnis Niinemetsa püstijalakomöödia «The Kid» (17 435 külastust).
Teatri Piip Ja Tuut muusikaline sõnalavastus «Piip ja Tuut Tipp-Topp» (16 796 veebikülastust).
Teatrikülastusi mõjutab enim etenduse toimumiskoht ja piletihind
Sõnateatri-, ooperi-, balleti- ja tantsuetendused on vabalt või pigem kättesaadavad veidi enam kui poolele Eesti elanikkonnast. Vahel kättesaadavaks peab etendusi 165 000 inimest ja teatrikäimise vastu ei tunne huvi ligi 200 000 eestimaalast. Küll aga on Eestis 135 000 inimest, kelle huvi teatri vastu on püsinud, kuid seal käimine mingil põhjusel raskendatud või võimatu.
On eri põhjuseid, miks paljude elanike jaoks on etendustel osalemine raskendatud või teostamatu. Osalejatel, kes vastasid, et teatrietendused ei ole neile pigem või üldse kättesaadavad, paluti jätkuküsimusena valida mõjutavate põhjuste vahel, sh asukoht, krooniliste haiguste või terviseprobleemide olemasolu ja/või piletihind.