L, 1.04.2023

UURING ⟩ Vaata, kuhu eestlased vaba raha korral investeeriksid

Kristina Kostap
, Kodustiil.ee tegevtoimetaja
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kuhu oleksid nõus sina investeerima?
Kuhu oleksid nõus sina investeerima? Foto: Pexels / CC0 Licence

Citadele pank uuris Balti riikide inimestelt, et kui neil oleks vabu vahendeid, siis kuhu nad selle investeeriks. Ülekaalukalt ehk lausa pooled valiksid valdkonnaks just kinnisvara. Kõige vähem usaldatakse raha paigutamist elukindlustusse ning tähtajalistesse hoiustusse.

Vaba raha paigutamise kohti otsitakse peale pensionirahade vabanemist ning piirangud koroona tõttu on samuti pannud inimesi rohkem mõtlema kinnisvarasse investeerimise peale. 

Peale kinnisvara (50%) paigutaksid Eesti inimesed oma vabu vahendeid järgmisena aktsiatesse. Seda teeks 28% vastajatest. Raha paigutamise osas populaarsuselt kolmandale kohale jäi 22%-ga vahendite niisama pangakontol hoidmine, et raha vajadusel kasutada saaks. 19% vastajatest kasutaks raha hoidmiseks kolmandat pensionisammast ning 18% inimestest kogumishoiust.

«Kusjuures selle küsimusega tuli välja väike erinevus meeste ja naiste vahel. Nimelt paistavad naised raha paigutamisel olevat konservatiivsemad. Kui meestest investeeriks aktsiatesse 36%, siis naistest läheks seda teed vaid 20%. Samuti eelistaksid naised meestest rohkem hoida vaba raha niisama pangakontol (24%) või paigutaksid vahendid kogumishoiusele (21%),» sõnas Citadele panga Eesti filiaali juht Hans Pajoma. Meestest eelistas tavalist pangakontot 19% ning kogumishoiust 14%.

Citadele küsitlusest selgus lisaks, et 15% inimestest oleks valmis oma vabu vahendeid paigutama ka kulda ning 12% krüptorahasse. Kõige vähem ehk 4% kasutaks raha elukindlustuse tarbeks.

Üldkokkuvõttes selgus uuringust, et Eesti inimesed on küllaltki hästi valmis investeerima ning on sellele ka juba varasemalt mõelnud. Kõigest 13% vastas, et nad pole investeerimist kunagi kaalunud ning pole kindel, millised nende investeerimise eelistused oleks.

Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Märksõnad
Tagasi üles