E, 5.12.2022

Mustamäele ehitatakse pilvelõhkuja

Kodu.postimees.ee
Mustamäele ehitatakse pilvelõhkuja
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Uus pilvelõhkuja ehitatakse Mustame keskuse kõrvale.
Uus pilvelõhkuja ehitatakse Mustame keskuse kõrvale. Foto: Eero Vabamaegi / Scanpix

Kinnisvaraarendaja Scandium omandas Mustamäe keskuse kõrvalkinnistud ning rajab sinna piirkonna kõrgeima, 24-korruselise kortermaja ja 6-korruselise büroohoone.

«Meie nägemuse järgi saab märkimisväärse kõrgusega tornmajast Mustamäe ja kogu Lääne-Tallinna uus maamärk. Arhitektuurikonkurss on lõpusirgel ja ehitusega plaanime alustada järgmise aasta lõpus,» kommenteeris Scandium Kinnisvara tegevjuht Maido Lüiste ning lisas, et Mustamäe Keskus oma kaubanduse, restoranide, kino ja spordiklubiga on juba täna populaarne tõmbekeskus nii piirkonna elanike kui ka kaugemate külaliste hulgas.

«Mustamäe tornmaja on unikaalne projekt, sest siiani on sarnase mastaapsusega elu-, kaubandus- ja büroopindade terviklahendusi rajatud eelkõige südalinna piirkonda,» rõhutas tehingu finantseerija Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juht Aimar Roosalu ning lisas, et Scandiumiga on pank juba aastaid edukat koostööd teinud. «Neil on hea valdkonnatunnetus ja iga arenduse puhul ka selge kontseptsioon, kellele ning mida rajatakse,» lisas ta.

Mustamäe tornmaja arendus koosneb kahest osast: 6-korruselisse osasse on plaanitud parkimine ja bürood ning 24-korruselisse osasse ühe- kuni neljatoalised rõdudega korterid. Arhitektuurikonkursi käigus selgub maja välisilme ja võimalik ühenduvus Mustamäe Keskusega.

«Arhitektuurikonkursi sisendiks oli Scandiumile iseloomulikult esteetiliselt kauni välimuse kõrval keskkonda austava rohetehnoloogia kasutamine,» rääkis Lüiste. «Eesmärgiks on püüelda tänasest A-klassist paremat tulemust, tegemata kompromisse arhitektuurse välisilme ja elamismugavuse arvelt.»

Märksõnad
Tagasi üles