Jõulud ei pea olema kaelamurdev ettevõtmine. See on aeg tunda rõõmu lihtsatest asjadest – näiteks õhtusöögist lähedastega. IKEA jagab ideid, kuidas luua pühademeeleolu toredateks kohtumisteks ja mõnusateks vestlusteks isegi siis, kui kallid külalised on teisel pool arvutiekraani.

Skandinaavia traditsioonid

Pidulikule sündmusele lisab võlu laua kaunistamine hooaja värvide ja tekstuuridega. Lauanõude, tekstiilide ja kaunistuste valikul lähtu klassikalisest kolmikust: punane nagu jõuluvana mantel, roheline nagu metsad ja valge nagu kohev lumevaip. Sellega sobivad suurepäraselt ka traditsioonilised Skandinaavia mustrid ja õlgedest punutud kaunistused.

Jõuluvärvides pidulaud.
Jõuluvärvides pidulaud. Foto: Ikea

Loomulik ja modernne

Jäta punane kõrvale, asenda see kuldkollasega ja lisa veidi kaasaegseid mustreid ning tulemuseks on täiesti teistsugune, lihtne ja tänapäevane õhustik. Puuvõõrikumustriga linik koos lehesarnaste kaunistuste, valgete lauanõude ja metalsete detailidega toovad pidulauale sundimatut helget meeleolu.

Aseta laua keskele pöörlev kandik vürtside, kohvi- või teekannu ja loodusest inspireeritud kaunistustega ja oledki kujundanud pilgupüüdja, mis on ühtaegu dekoratiivne ja praktiline.

Pühadelauale võib ka modernse välimuse anda.
Pühadelauale võib ka modernse välimuse anda. Foto: Ikea

Too rohelus tuppa

See haljas kooslus meeldib kindlasti loodusesõpradele. Söögitoale sellise rohelise ilme andmiseks võta kõigepealt ette mõnus jalutuskäik metsas ning korja oksi ja käbisid. Koos kunstvanikute, klaaskupli alla peidetud pisikeste puude, meriheinast lauamattide, lumivalgete lauanõude ja kumavate tulukestega toovad need tuppa värsket talvehõngu.

Loodus sobib lauale ideaalselt!
Loodus sobib lauale ideaalselt! Foto: Ikea

Elegantne ja maitsekas

Pane oma söögilaud vana-aastaõhtul klaasi ja kullaga särama. Must-valgel taustal mõjuvad need modernselt ja lausa suurejooneliselt. Tumedad taldrikud vastanduvad kuldsetele söögiriistadele ja läikivatele klaasnõudele, luues kauni kontrasti.

Kasuta oma igapäevaseid lauanõusid kaunistuselementidena. Paarile koogialusele võib panna tulukestest ja kuulidest kompositsioonid, samas kui kuldne kandik sobib hästi nii joogiklaaside, vaaside kui küünalde hoidmiseks.

Kuld lisab jõululauale elegantsust.
Kuld lisab jõululauale elegantsust. Foto: Ikea
Facebook
Comments