R, 24.03.2023

UURING ⟩ Loe, milliseid nüansse tänane koduostja kõige olulisemaks peab

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Loe, milliseid nüansse tänane koduostja kõige olulisemaks peab
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kopli. Pilt on illustreeriv.
Kopli. Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Kinnisvaraarendaja Reterra tellimusel läbiviidud uuringu järgi on lähima kahe aasta jooksul korterit osta soovijate seast 84 protsendi jaoks kõige olulisemaks valikukriteeriumiks igakuiste kõrvalkulude suurus, korteri planeering ja tubade jaotus ning hea transpordiühendus.

Tubade suurust, rõdu või terrassi olemasolu, parkimisvõimalust ja viimistlusel kasutatud materjalide kvaliteeti peab oluliseks 74-76 protsenti korterit osta soovijatest. Sportimisvõimaluste, lasteaedade ja koolide lähedus oli tähtis 27 protsendile vastanutest.

Reterra müügiarendusjuhi Kaspar Markuse sõnul kinnitavad uuringutulemusi ka väikesed muutused nende klientide eelistustes.

«Vanematest paneelmajadest soovitakse kolida energiasäästlikematesse elamutesse, kus on soodsamad küttekulud. Järjest enam tuntakse huvi ruumide paigutuse ja eraldatuse vastu. Tänavuse sooja suve tuules on oluliselt sagenenud soov jahutuse järele ning hinnatakse järjest enam terrasside või privaatsete aedade olemasolu,» loetles Markus.

Üle poole korteri ostu planeerivatest inimestest on valmis korteri arendajalt juurde ostma köögimööblit ja -tehnikat, keskmisest kvaliteetsemat sanitaartehnikat ja viimistlusmaterjale ning kliimaseadmeid. Sauna vastu oli huvi 49 protsendil vastajaist.

Märksõnad
Tagasi üles