T, 30.05.2023

OLE VALVAS ⟩ Koduvargused sagenesid mullu neljas Tallinna linnajaos

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Facebook Twitter
Comments 1
Vargad võtavad enamasti sealt, kus see on neile lihtsaks tehtud.
Vargad võtavad enamasti sealt, kus see on neile lihtsaks tehtud. Foto: Shutterstock

Lõppenud aastal sagenesid vargused kodudest Tallinna neljas linnaosas kuuest, näitab Rapid Security varavastaste kuritegude analüüs.

Lõppenud aastal registreeris politsei Tallinnas 596 vargust kodudest, neist veerand kesklinnas ja teist samapalju Põhja-Tallinnas.

596 kodudes ja vahetus koduümbruses registreeritud vargust on täpselt sama palju kui aasta varem. Kuid nii Haaberstis, Kesklinnas, Lasnamäel kui Mustamäel siiski vargused sagenesid, selgitas turvaekspert ja Rapid Security juhataja Vallo Põldma.

«Eramutest ja korteritest varastamise osakaal väheneb, kuid vargad on pööranud oma tähelepanu trepikodadele, koridoridele, hoovidele, keldritele,» täpsustas Põldma. Näiteks varguste hulk trepikodadest ja koridoridest on kolme aastaga pea kahekordistunud.

Samal ajal on kasvanud ka registreeritud varguste kahjusumma

Kuigi pisut on sagenenud ka murdvargused, võtavad vargad enamasti sealt, kus see on neile lihtsaks tehtud. «Enam kui pooltel juhtudel oli vargal vaba ligipääs, neljal juhul viiest varastati videovalve või signalisatsioonita kohast,» lisas Põldma.

Põldma hinnangul pärsib oma vara kaitsmist tänini püsiv müüt, et signalisatsioon või videovalve on kallis. «Täna kaitsevad isegi paremad nutiandurid nagu SFTY lisaks tule- ja veeõnnetustele ka kutsumata külaliste eest,» rõhutas Põldma.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles