T, 28.03.2023

AUS ÜLESTUNNISTUS ⟩ Gordon Ramsay avaldas hirmsaima inimese, kellele ta süüa valmistanud on

Kodu.postimees.ee
Gordon Ramsay avaldas hirmsaima inimese, kellele ta süüa valmistanud on
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Gordon Ramsay.
Gordon Ramsay. Foto: Justin Mandel via AP/Scanpix

Tuleb välja, et Suurbritannia kokk ja telesaadete juht Gordon Ramsay on kõike näinud ja pea kõigile kokanud. Ent kes on see hirmuäratav tegelane, kellele vaaritades ta enim kartust tundis?

Gordon Ramsay meenutab korda, mil tal paluti toonasele Suurbritannia peaministrile Tony Blairile ja tema külalisele lõuna valmistada. Aasta oli 2000 ning peaministri aukülaliseks oli Venemaa president Vladimir Putin.

55-aastane kokast kuulsus rääkis väljaandele The Mirror, kuidas ta kartis seepärast, et nii Suurbritannia peaminister kui ka Venemaa president võivad toidumürgistuse saada.

Ebaratsionaalne hirm ei saanud õnneks teoks, ent tol päeval teda vallanud kartus ja paanika ei unune iial. «See oli erakordne kogemus. Seisin nende vahel, et tere öelda ja nad küsisid minult hoopis inglise spargli kohta. Minu esimene mõte oli, et millal nad mind siit küll minema lasevad,» kirjeldas Ramsay.

«Pärast seda, kui olin nendega lõpetanud, pidin üles minema ja pisikeses korteris veel kahele presidendiprouale süüa tegema. Pidin ise oma potid ja pannid kaasa võtma,» meenutas ta. 

Putini lõunamenüüs oli tomatikonsumee tuura kaaviariga, kana- ja singikints, röstitud meriahven ja siirupikook, mis on üks Briti populaarseimaid küpsetisi. Teenitud tulu annetas Ramsay kohalikule heategevusorganisatsioonile.

Märksõnad
Tagasi üles