Kui taim hakkab kolletuma ja lehti maha viskama, ei viita see reeglina vähesele kastmisele, vaid ruumi õhu kuivusele. Seda juhtub kütteperioodil sageli, eriti keskküttega korterites. Õhuniiskust saab mõõta hügromeetriga, ideaalne niiskus on 40-60 protsendi vahemikus. Kui madal õhuniiskus on pidevalt probleemiks, võiks soetada õhuniisutaja, lühiajaliselt aitab ka taimede veega pritsimine.
Vähese õhuniiskuse kõrval on teiseks talviseks probleemiks vähene valgus. Võimalusel võiks hoida taimi lõunapoolse akna läheduses, aga vajadusel tuleb soetada spetsiaalne taimelamp. Vaid vähesed taimed tahavadki jääda nö talveunne ja eelistavad pimedat, aga sel juhul enamasti ka jahedat ehk pime ja palav pole hea kombinatsioon ühegi taime jaoks.
Isegi kui tegu on soojalembese taimega, ei taha ükski taim olla küttekeha kõrval või kohal. Põrandakütet otse enda poti all ei armasta isegi troopilised taimed. Poodides on müügil spetsiaalsed alused, mis pannakse poti ja põranda vahele, et seal pääseks õhk liikuma. Samuti ei tohiks panna taimi radiaatori kohale või ahju kõrvale. Taimed vajavad enamasti ohtralt niiskust, aga kõik küttekehad kuivatavad õhku, lisaks on küttekeha kõrval temperatuur enamasti ebastabiilne.
Kahjurid kipuvad taimi kimbutama sageli just talvel. Kõige sagedamini teevad tüli lehetäid, villatäid ja lestalised, aga leidub ka haruldasemaid pahalasi. Enamasti tulevad nad koju mõne uue taimega ja levivad kiirelt taimelt taimele, sestap tasub silmad lahti hoida ja uusi taimi jälgida. Enamik kahjureid on võidetavad, kui nende olemasolu avastatakse varakult. Kahjuritega taimed tuleb teistest kiirelt eraldada ning seejärel iga „tõbise“ taimega eraldi tegeleda. Probleemi lahendus sõltub selle olemusest, aga üks leebemaid ja tõhusamaid meetmeid on rohelise seebi kasutamine.
5 hoolitsuse põhireeglit:
- kasta harva, aga põhjalikult.
- taga taimedele piisav õhuniiskus, miinimum võiks olla 40 protsenti.
- hoolitse, et taimed saaksid ka talvel piisavalt valgust, vajadusel osta taimelamp.
- ära pane ühtegi taime otse küttekeha kõrvale või kohale.
- tee regulaarset kahjurikontrolli, et vajadusel viivitamatult sekkuda.