E, 5.12.2022

SÕNA EKSPERDIL ⟩ Kinnisvaraturu olukord on toonud kaasa ühe olulise muutuse

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Kinnisvaraturu olukord on toonud kaasa ühe olulise muutuse
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Sobilikku kaupa on vähe ja ostjad jäävad kodu otsingul hätta.
Sobilikku kaupa on vähe ja ostjad jäävad kodu otsingul hätta. Foto: Sander Ilvest/Postimees Grupp

Sobilike pakkumiste põud on kinnisvaraturul esimest korda tekitanud olukorra, kus müüjate kõrval on maaklerite teenust üha rohkem kasutama asunud koduotsijad, kes loodavad sel moel kiiremini ligi pääseda parematele pakkumistele, selgitas 1Partner Kinnisvara elamispindade tegevjuht Meelis Ränk.

«Kui varasematel aastatel on ostjapoolne maakleri palkamine olnud pigem suhteliselt harv erand, siis viimasel paaril kuul on juba ligikaudu viiendik meie maaklerite klientidest inimesed, kes tahavad uut kodu osta,» rääkis 1Partneri elukondliku kinnisvara meeskonda juhtiv Ränk ning lisas, et uus trend jätkub usutavasti senikaua, kuni turg on tuntavalt müüjate poole kaldu.

«Vana hea defitsiit – sobilikku kaupa on vähe ja ostjad jäävad kodu otsingul hätta. Reaktsioonikiirus on tihti määrava tähtsusega, kusjuures otsustada tuleb loetud minutite või tundide jooksul. Lisaks objekti leidmisele oodatakse maaklerilt sellisel hetkel kiiret ja asjatundlikku nõu, kas pakutav kaup sellistel tingimustel ka ostmist väärt on,» selgitas Ränk.

Ränki sõnul tehakse koduost tavaliselt ikkagi aastateks ning seega võivad kiirustamisel tehtud vead hiljem pikalt muret valmistada. «Üks hea näide on nii-öelda isetekkelised koridorioksjonid, kus inimesed kipuvad emotsioonide najal tegema otsuseid, mis rahulikult süvenedes ei ole kõige optimaalsemad,» kirjeldas Ränk, kuid lisas samas, et selliseid võistupakkumisi on reaalses elus siiski oluliselt vähem, kui linnalegendidest võiks mulje jääda.

2004. aastal Eestis asutatud 1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Vilniuses, Riias, Tallinnas ja Tartus. 1Partner pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust.

Märksõnad
Tagasi üles