Tartu uusarenduste turg tegi topeltkasvu

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Copy
Raadimõisa Kodu uusarendus Tartus.
Raadimõisa Kodu uusarendus Tartus. Foto: Andero Kalju

Tartus ja selle lähiümbruses müüdi möödunud aastal uusarendustes kokku rekordarv 1343 uut korterit, võrreldes möödunud aastaga kasvas turg 74 protsenti näitab värskelt valminud kinnisvaraekspert Tõnu Toompargi uusarenduste monitooring.

«Peatähelepanu on Tallinnas toimuval, kuid tegelikult liigub Tartus turg pealinna omaga võrreldes sama hoogsalt – kui müüdud korteritele arvestada juurde veel eelmisel aastal müüki tulnud korterid, siis võime rääkida turu pea kahekordsest kasvust,» märkis möödunud aastal Tartus kõige enam uusi kortereid müünud Reterra tegevjuht Reigo Randmets.

Sarnaselt Tallinnaga otsib ostja Tartus eelkõige 2-ja 3-toalist, A-energiaklassiga, väiksemate haldus- ja ülalpidamiskuludega korterit ning sarnane on seis kahes suuremas Eesti linnas ka arendajate poolt vaadates – turul domineerivad 5-6 tegijat, kes teevad enamuse turu mahust.

Samal ajal kui müük on Tartus pea kahekordistunud, väheneb uute korterite pakkumiste arv – aasta lõpu seisuga ulatus pakkumiste arv 284 uue korterini, mis on võrreldes möödunud aastaga 60 protsenti vähem.

Tartu elamuarenduste müüki juhib juba kolmandat aastat Reterra, möödunud aastal müüs ettevõte 150 uut korterit, neist ligi pooled Raadimõisa suurprojekti kahes arenduses. Tartu uusarendajate TOP 5 kuuluvad veel Avaare Kinnisvara, Agriland KV, Nordecon ja Merko.

Koroonakriisist hoolimata püsis Tartu uusarenduste turg ka ülemöödunud aastal kasvus. Kui 2019. aastal müüdi Tartu piirkonnas uusi kortereid 603, siis 2020. aastal oli neid 770 ehk ligi 30 protsenti enam.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles