E, 5.12.2022

GALERII ⟩ Nööbi külge õmmeldud pintsak! Kodukonkursi rahva lemmiku tiitel läks tänavu Läänemaale

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Nööbi külge õmmeldud pintsak! Kodukonkursi rahva lemmiku tiitel läks tänavu Läänemaale
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

25-aastase ajalooga kodukonkursi Aasta Kodu rahvažürii valis oma lemmikuks kodu Läänemaal Linnamäe külas. Selle loonud Kerda Ledis ja Raivo Priske ehitasid uuesti üles pea sada aastat vana ja väga räämas talumaja oma lapsepõlvemaade lähedal.

Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula sõnul osales Aasta Kodu rahvažüriis ligi 4000 hääletajat. «See kodu asus juhtima kohe esimestest hääletustundidest alates, olles ilmselt üks maakodu-unistusi, kus killukesed vana maja olemusest sulanduvad kaasaegsesse avarasse interjööri,» ütles Pajula. Tema sõnul võlub juba teist aastat rahvažürii südant vana palkseina esiletoomine muidu moodsas interjööris. «Puit on moes, aga mul on tunne, et keerulisematel aegadel pakub ajalooga materjal meile kodus ka emotsionaalset tuge,» sõnas Pajula.

Aasta Kodu žürii liikme, Expert Eesti turundusjuhi Laura Laanjärve sõnul loovad puit, klaas ja üldse naturaalsed materjalid ning värvid selles kodus terviku, mida täiendavad tumedamates toonides ja praktiliselt sisustatud puhke- ja abiruumid. «Maitsekalt on ühendatud uus ja vana ning moodsad sisustuslahendused pakuvad kindlasti perele palju kauneid ühiseid hetki,» ütles Laanjärv.

Sisustus- ja aiandusajakiri Kodukiri korraldab Aasta Kodu konkurssi juba 25. korda. Seekord osales ligi 50 kodu ja aeda üle Eesti. Teised Aasta Kodu preemiad avalikustatakse Eesti Vabariigi sünnipäevanädalal.

Märksõnad
Tagasi üles